Enuygun: Bu yaz dinlence amacıyla yer çok Antalya ve İzmir yeğleme edildi

Enuygun.com, bu yaz bildirme haddinden fazla tercih edilen dinlence bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına bakarak, cıvıl cıvıl aplikasyon üzerinden uçak ve otobüs bileti satın düz ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin yaş ortalaması 32, bildirme fazla yeğleme edilen dinlence destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların yüzdelik 58’i eş, yüzdelik 42’si ise avrat kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu cesamet yüzdelik 53 eş, yüzde 47 eş yerine gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde yer çok uçak bileti satılan eyyam Kurban Bayramı tatili tarihlerine balya geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda eski taban bakarak talep otobüs biletinde yüzde 60, uçakta ise yüzdelik 200 arttı.

Bildirme pahalı uçak bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri üzere uçak bileti almayı tercih etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun kıvrak uygulaması üzerinden satın alınan en pahalı tayyare bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla gidiş-devir Hannover-İzmir rotası için oldu. Bildirme çok otobüs bileti Ankara için alındı.

Arz çokça otobüs bileti alınan destinasyonları beyninde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana dolay plana bundan sonra. Uygulama üzerinden alınan sunma akla yatkın otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Çorlu rotası olurken, sunma faziletli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi üzere oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne bundan sonra

Uygulama üzerinden otel verileri incelendiğinde arz haddinden fazla ayırtma yaptırılan destinasyonlar beyninde İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne imdi.

Yer fiyatlı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya ilk tam saha alırken, sunma akla yatkın fiyatlı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’birlikte yapıldı. Kullanıcıların en çokça aradığı konseptler arasında bungalov oteller, rastgele madde karışma oteller ve İslami oteller düzlük aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri enstantane izlem edebildi”

Açıklamada konuya ilgilendiren görüşlerine vadi sunulan Enuygun Tecim Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda iç hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların vadi bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini benzeri kez henüz gördük. Alelhusus sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ kabilinden ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri takip yazar, kendilerine genişlik makul fiyata satın alma işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl de değişik olumsuzluklar zımnında arz düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle bağırsak hatlarda gezi edecek kullanıcılarımızın elan evvel on paralık olmadığı kadar erken davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun müteharrik uygulaması yardımıyla bütçesine bakarak tayyare bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve miftah kiralama seçimi yapabilir, tatilini yegâne tıpkı aplikasyon üzerinden süratle planlayabilir.”

Share: