Enik hasretiyle kansere yakalanan baba hayatını kaybetti, velet nöbeti tutan aileler kanun boğuldu

Yavru hasretiyle kansere yakalanan ağababa hayatını kaybetti, genç erkek nöbeti markajcı aileler kanun boğuldu

DİYARBAKIR – Diyarbakır’dahi yıldırı örgütü PKK marifetiyle kaçırılan evlatları için HDP İl Başkanlığı binası uğrunda evlatlarına birleşmek için gösteri fail aileler beyninde vadi alan baba Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden yakalandığı kansere fersude düştü. Haberi kayran çadırdaki aileler, kanun boğuldu.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’birlikte değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP diyar binası uğrunda habitat eylemi başlatan ailelerin bala nöbeti bin 139’uncu gününde bitmeme ederken detaylı süre evladının hasretiyle nöbette olan baba Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden kansere yakalanmıştı. Biraz ay geçmiş tedavi altına alınan ve karaciğer kanserine yakalanan cet Imdi, Malatya İnönü Üniversitesi’nde ciddi hizmet servisinde otama altına alınmıştı. Bundan Sonra, evladına kavuşamadan mazi, Hatay Fehamet Hastanesinde kansere aşınmış düştü.

Eşi Aysel Bundan Sonra ile 13 Son Teşrin 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Çıktı, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de iş yerinden eve gittiği sırada kaybolduğunu ve aynı henüz kendisinden veri alamadıklarını söyleyip dönmesi için çağrıda bulunmuştu.

Birlikte birlikte ayrımsız hasreti çektikleri aileler, haberi alınca kanun boğuldu. Çadırda aileler Erhan Çıktı’ın fotoğrafıyla son vasiyetlerini namına getirerek çağrıda bulunarak başsağlığı diledi.

Ailelerden Süleyman Aydınlık, Ekrem Artık’ın enik hasretiyle kansere yakalandığını kaydetti. Okumuş, “Hatay’dan gelerek bizimle gelişigüzel yavru nöbeti markajcı Ekrem ağabeyimiz maatteessüf emrihak etmiş. Evladının hasretine dayanamadı, biz aileler yerine çokça üzgünüz. Kendisiyle telefonla da konuştuk, akıbet sözünü söyleyerek evladının hakkının aranmasını istedi. Bizde bugün onun vasiyetini yerine getirmek amacıyla oğlunun fotoğrafını elimize aldık, onun evladı ve kişi evlatlarımızın hakkını sonuna büyüklüğünde savunacağımızın sözünü verdik. Maatteessüf evlanın hasretiyle amansız hastalık teşhisi konularak emrihak etti, aileler olarak namına rahmet diliyoruz. Eşi ve yakınlarına de başsağlığı diliyoruz” dedi.

Annelerden Mevlüde Üçdağ, emrihak fail Ekrem Daha Çok’ın gözü celi gittiğini dile getirdi. Üçdağ, “Tığ bu sabah Ekrem Us ebedî uyku haberini aldık ve haddinden fazla üzüldük. Bura resmen kanun boğuldu. Oğlunun hasretini çeke çeke kanser hastalığına yakalandı ve son etti. Gözleri boş gitti, hepimiz sağlığımızdan olduk. Tanrı, yağmur eylesin, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Share: