EGM, CHP’li Murat Bakan’ın polislerin mahiye promosyonuyla ait iddiaları için cürüm duyurusunda bulunacak

CHP İzmir Milletvekili Murat Icra Vekili karşı, polislerin maaş promosyonu için, “Polisin promosyonuna çöken EGM’den patırtılı bulunmayan. Üç primat hikayesinde olduğu kadar görmedim, işitmedim, konuşmuyorum noktasındalar fakat Türkiye polisin sesine gürültülü oluyor” dedi. EGM’den bu açıklamalarla ait adım geldi. Direktörlük, Nazır’ın sözleriyle ilişik cürüm duyurusunda bulundu.

“BAŞARILI BİR ÇEVRIM GEÇİRİLİYOR”

EGM’den yapılan mukayyet açıklamada, Türk polis güçleri teşkilatının kurulduğu günden bu yana tarihi başarılara imza attığı, günümüzde ise arz muvaffakiyetli dönemini geçirdiği bildirildi. PKK, FETÖ, DEAŞ ve DHKP-C özellikle olmak amacıyla terörle mücadelede büyük başarılar sağlanırken seçme türlü suç ve suçluyla mücadeleye devam edilerek alelhusus organize cürüm örgütlerine çarpış üstüne darbe indirildiği kaydedildi.

“YÜZDELIK 188 ARTIŞ SAĞLANDI”

Yaşanan sürecin vatandaşlar vasıtasıyla takdirle karşılanırken bazı odakları ise akıbet basamak huzursuz ettiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere meydan verildi: “Terör örgütleri ile benzeri dili kullanan bu odaklar, akıbet namına dillerine personelimizin teşvik sözleşmesini dolamışlardır. Polisimizin aylık promosyon protokolü, 18 Mart 2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL’den 300 TL’ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen benzeri yasakçı da özendirme ödemesinde herhangi bir 6 ayda bire bir işyar maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit ayrımsız ölçü değildir. Bu, Türk polis teşkilatının tarihindeki genişlik faziletkâr özendirme ödemesidir. Teşvik ödemelerindeki memur aylık zammı oranındaki artış, 2023 yılının ocak ayından itibaren makbul olacaktır.

“CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNULACAK”

Tekmil bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yıpranmamış kapsam konusunda, Vakıfbank ile baştan görüşmeler gerçekleştirilmiş ve aylık promosyonu ile ilgilendiren tıpkısı istimara sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir. Elan bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üzerinden algı operasyonuna yekinmek, bundan politik getirim elde etmeye harıldamak dolgunca niyetle açıklanamaz. Bu, balaban fedakarlıklarla fariza yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına bindi değil adeta güçlük olmaktır. Sayımsız el izah yapmamıza karşın polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon eden CHP İzmir Saylav Hedef Icra Vekili hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.”Share: