Ege Bölgesi Endüstri Odası üyeleri sandık başına gitti

Iye Bölgesi Endüstri Odası (EBSO) üyeleri, 2022-2026 döneminde görev yapacak çığır komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği intihap için oy kullanmaya başladı.

Fuar İzmir’de planlı seçim sonucunda yaklaşık 5 bin 800 üyesi mevcut odada 53 meslek komitesinde görev yapacak 271 uzuv ile 109 meclis üyesi belirlenecek.

Oy ita işlemi saat 17.00’de sona erecek.

Komite ve sedir üyeleri seçiminin arkası sıra 19 Ekim’de yönetim kurulu başkanı, umumi heyet, divan başkanlık divanı, TOBB delegeleri ve sıkı müesses üyeleri belirlenecek.

Adayların açıklamaları

Yönetim yerleşmiş başkanlığı üzere yeniden aday olan Ender Yorgancılar, gazetecilere seçimin tıpkısı ziyafet halinde geçtiğini söyledi.

Seçimde 3 bine andıran görüş kullanılacağını tutum ettiğini aktaran Yorgancılar, “Gayet seviyeli, EBSO’nun geçmişinde yaptığı başarılı seçimlere yakın aynı seçim oluyor. İnşallah ki türe ettiyse o kazanacak.” dedi.

Yorgancılar umumi heyet başkanlığı üzere iki adayın yarışacağına değinerek, şunları kaydetti:

“Seçimde rakip evet. Olmasında bile kâr var. Ben cebin adaya da zaten başarılar diledim. Cenabıhak şansını vazıh etsin. EBSO iri tıpkısı topluluk. Herkes işlemek istiyor. Benim yaptıklarım yapacaklarımın teminatı.”

Gayrı namzet Mustafa Karabağlı de benzeri demokrasi şenliği yaşandığını belirterek, “Serencam adım evire çevire bir düz var. Paydaşlık oranının yüksek olacağını düşünüyorum. Amacımız sanayiciyi ayrımsız araya beyan etmek, eksiksiz olmaktı. Bizim sloganlarımızdan aynı tanesi buydu. Bunu dahi zaman çabucak namzet adına de kısmen hesabına getirdiğimizi görüyorum.” diye konuştu.

Seçimler öncesi divan başkanlığı için İbrahim Gökçüoğlu, Eyüp Dirilik ve Hakkı Attaroğlu adaylığını açıklamıştı.

Share: