Edirne’den gücük gelişmemiş

Türk Gelgel Kurumu aracılığıyla bu sene toplanan fitre ve zekat bağışlarının yüzde 60’ının asrın felaketi yerine nitelendirilen depremlerde engel gören vatandaşlara bağışlanacağı bildirildi.

Edirne Şube Başkanı Ateşli Molla, yaptığı açıklamada, seçkin sene ramazan aylarında toplanan bağışların bu sene Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelerin yaralarının sarılması için kullanılacağını söyledi.

Molla, bu sene toplanan fıtır sadakası ve zekatların yüzde 60’ının depremzedelere bağışlanacağını aktardı.

Depremin geçmiş gününden itibaren THK adına yer sarsıntısı bölgesinde yaptıkları çalışmalara ilişik bilgi veren Molla, bu sene toplanan bağışların geriye kalan yüzde 40’ının öğrencilerin eğitimine ve havacılığın geliştirilmesi için kullanılacağını belirtti.

THK marifetiyle başlatılan çalışmaların duyurularının asılan pankartlar ile yapılmaya başladığını nâkil Molla, depremzedelerin yaralarının sarılması için kampanyanın ramazan ayı boyunca süreceğini ifade etti.

Molla, bu sene yapılacak kampanyaya vatandaşların ilişki göstermesini beklediklerini kaydetti.

Genel seçimlere doğru

Kâm Partisi Edirne Seçme İşleri Başkanı Sinan Ersin, milletvekili aday adayı başvurularının başladığını bildirdi.

Ersin, yaptığı yazılı açıklamada, başvuruların 17 Mart Cuma haset sona ereceğini belirtti.

Deprem bölgelerinde mevcut mebus adaylarından ulama payı alınmayacağını nâkil Ersin, “Feyiz Partisi’nde, 14 Mayıs saylav seçimleri için hazırlıklar başladı. 14 Mayıs 28. Dönem Saylav Genel Seçimlerinde aday adayı kalkmak isteyenler üzere müracaatlar başlamıştır. Başvurular 17 Mart Cuma gününe kadar sürecek. Başvurular iklim başkanlıklarına yapılabilir.” ifadelerini kullandı.

Share: