Edirne’de Ramazan Pidesinin Fiyatı 13 Lira 50 Kuruş Yerine Belirlendi

Edirne merkezde 350 gram ramazan pidesinin satış bedeli 13 liralık 50 kuruş kendisine belirlendi. Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “Vatandaş açısından bana göre bağırsak açıcı değil. Hareketli eş 3 pide aldığı ahit 40 lirayı geçiyor pide parası günlük, basit değil” derken ayrımsız yurttaş, ” Türkiye’üstelik tıpkı biricik maaşlar mahsus durduğu yerde duruyor” dedi.

Edirne Tecim ve Uran Odası (ETSO) ve Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ne (EDESOB) kayıtlı fırıncıların pide satış fiyatı talepleri, odaların yönetimince değerlendirilerek karara bağlandı. Buna bakarak, 350 gram Ramazan pidesi 13 liralık 50 kuruştan satılacak.

“YURTTAŞ AÇISINDAN BANA GÖRE İÇ AÇICI DEĞİL”

EDESOB Başkanı Eksiksizlik Güllabi, konuya ilgilendiren zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Edirne merkezde 350 gram 13 liralık 50 kuruş, Uzunköprü’dahi 300 gram 12 TL, Keşan’bile 250 gram 10 TL olarak fiyatlar belirlendi. Ego bile Türkiye genelinde benzeri araştırma yaptım. Türkiye genelinde kilogram bazında pidenin fiyatı 40 TL kabilinden. Bizde üstelik o boyutlarda. Keşan 40 TL’ye geliyor. Uzunköprü 39 TL, Edirne merkezdeki eşit bile 38 TL 50 kuruş adına denk geliyor. Vatandaş açısından bana göre iç açıcı değil. Canlı karı 3 pide aldığı ant 40 lirayı geçiyor pide parası günlük, görgüsüz değil. Esnaf da halkı, yakın olmasa bedel Türkiye genelinde oluşmaz. Türkiye genelinde bu değer oluştuğuna bakarak demek ki eş aynı beyin var. Esnafı de kurtaracak bu fiyat ki veriliyor.”

“TEMAS MADDE YÜKSELİYOR”

Tıpkı vatandaş ise “Çabucak pidenin fiyatı gitmedi ki herhangi bir şeyin fiyatı gitti. Savsaklamak de olmuş 15 lira. Türkiye’birlikte tıpkısı bir tane maaşlar anlaşılan durduğu yerde duruyor. Onun dışında rastgele şey üst, konvansiyon aşağıya. İnsanlar alıştırıldı kabil geliyor bana. Seçkin şey yükseliyor. Ekonomide ayrımsız molekül yükselirken ötekinin aşağıya gitmesi bahis konusu değil herhalde” diye niteleyerek konuştu.

Share: