Edirne Valisi Kırbıyık, Bakanlar Aristokrat, Muş, Gurur ve Kasapoğlu’nu ülfet etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Çalım ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nu konuşma etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, muhtelif ziyaret ve temaslar üzere Ankara’ya revan Vali Kırbıyık, ilk adına Tecim Bakanı Muş ile görüştü.

Görüşmede, gümrük kapılarındaki çalışmalar, Havsa İç Gümrük Projesi ve bakanlığın kentteki ayrıksı yatırımları değerlendirildi.

Vali Kırbıyık elan sonra Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hava ile benzeri araya geldi.

Vekil Çekicilik ile Ilbay Kırbıyık, Kıyık Caddesi Sokak Sağlıklaştırma çalışmaları, Söğütlük Budun Bahçesi çalışmaları ve kentte yapımı planlanan içtimai hane projelerini görüştü.

Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu üstelik ülfet eden Kırıbıyk, Edirne’de yapımı bitmeme yatırımlar ve yapımı planlanan spor tesisleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Programının sonuç kısmında İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Aristokrat’yu görüşme eden Vali Kırbıyık, Edirne İl Hususi İdaresine sağladığı yardım ve desteklerinden yağlık Bakan Aristokrat’ya teşekkürname etti.

Share: