Düzce 3 bant bilardo şampiyonu Tığ oldu

Düzce Cahillik ve Spor Müdürlüğü ile Bilardo memleket temsilciliğinin düzenlediği 3 izole bant bilardo şampiyonluğu sona erdi.

Düzce’dahi bilardo sporunun yeniden türe ettiği değeri alması üzere başlatılan uğraş turnuvalarla bitmeme ediyor. Elit sporlar ortada gösterilen bilardo branşında Düzce’birlikte rabıta dahi rastgele geçen gün artıyor. Bilardo memleket temsilciği akıbet kendisine 3 Izole Bant Bilardo İl Birinciliği düzenledi.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilardo toprak temsilciliğinin düzenlediği 3 Bant Bilardo İl Birinciliği 66 sporcunun katılımı ile Doruk Bilardo Spor Salonu ve Film Yıldızı Bilardo Spor Salonunda yapıldı. 66 sporcunun savaşım ettiği müsabakalar 7 gün sürdü. Bilardo Federasyonu Türkiye Şampiyonasına katılması için Düzce iline 13 kontenjan hakkı verdi. Bu nüsha ile Düzce, Türkiye Şampiyonasına en haddinden fazla sporcu gönderen iller beyninde vadi aldı.

3 Bant Bilardo Turnuvası nısıf finallerinde Kazım Canbul, Baha Alptekin’i, Hayri Kılıç ise Cumali Kurt’u geride bırakarak isimlerini finale yazdırdılar. Finalde karşılaşan Kazım Canbul ve Hayri Kılıç istekalarını konuşturdu. Kıyasıya geçen finalin ardından şampiyonluğa uzanan canip ise Hayri Tığ oldu.

Dereceye giren sporculara yürek ve madalyalarını Düzce Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Yazıhane Müdürü Altuğ Kuru, Bilardo İl Temsilcisi Fatih Semih Öztürk ile bilardo camiasının mehabetli isimleri takdim etti. – DÜZCE

Share: