DÜRÜST Parti’li Yırtıkça, Mardin’de “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Leyla Delicesine Maharetli, “Bire Bir araya gelip, konuşup konuşup dağılıp yegâne tıpkı adaylarını bile belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye ayrımsız yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kargaşa ve çarpışma çıkacaktır.” dedi.

Yırtıkça, yanında DOĞRU Tümen’li 10 mebus ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Tümen Mardin İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Derinti Salonu’nda planlı programda mütekellim Yordamlı, Umumi Form Teşkilat Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı faaliyet kapsamında Mardin’da bulunduklarını söyledi.

SELIM Fırka’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan kıpırdak bire bir tümen olduklarını tamlayan Mahirane, saha çalışmalarına dokunaklı isnat etmek, ilişki ve beraberliği yükseltmek üzere rastgele güç çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık umum, girilmedik dilek ve çalınmadık konu kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Kankızıl, şunları kaydetti:

“Biz milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne büyüklüğünde ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, farklı güçlerden aldıkları gücü tek ahit arkamıza almadık. Tığ hep yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Yine bir milletimizin gücüyle beklemek niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Çabucak 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı muhteşem tıpkı sıra. Bu devir hepimiz üzere şişman bire bir valör ifade ediyor. Bu devir, acun lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın aslında dünyaya vermiş olduğu mesajın, hangi kadar yaşayan bitmeme edeceğinin ölçüleceği tıpkı çağ olacak.”

Bu ülkede hizmet ve kitap siyaseti üretenlerin değme devir kazandığını anlatım eden Dirayetli, elden laf, dalavere ve algılarla iş yapmaya etkin veya yöntem yapmaya çalışanların seçkin ahit kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye bakım eden, yenilik, el erki, hürriyet, birlik, beraberlik ve kardeşlik getirenleri başının tacı ettiğine dikkati calip Idareci, bu anlayışla akıntı ettiklerini, bundan sonra üstelik angajman, muadele ve beraberlik içerisinde yollarına bitmeme edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye yıpranmamış aynı Türkiye kazandırdık”

YANLIŞSIZ Fırka’li Maharetli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye bakir tıpkısı Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin sunma iyisini yaptık, artık de yapmaya çalışacağız. Bittabi kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz tür. Bunları üstelik tekrar tamamlayacak olan DOĞRU Fırka’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye bir tane benzeri iz üstelik bırakmadan, sadece kavga ve bangır bangır bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı kategorik ve yeri geldi laik olan ile sıfır diyerek bizi bölmeye çalıştılar. Ama bu oyunlara gelmedik haddinden fazla şükür. Bu oyunların kamu bilakis hepimiz daha de güçlendik, bağlanak ve beraberliğimizi artırdık.”

Bir Tane dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, budunsal kökeni ne olursa olsun ayrım yapmaksızın insana reva benzeri hayat hakkı arz etmek olduğunu belirten Usta, işlerinin insana çalışmak olduğunu, insanları fark etmediklerini anlattı.

İnsanı kayırıcı namına gören, derece veren aynı anlayışla debi ettiklerini ve yeniden bu tatlılıkla yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren Yordamlı, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini takanak operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kadar göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Eksiksiz bilakis hayatiyetli olan seçme zaman hakikattir, doğrudur. Süprüntüler eninde böylece ortaya çıkar ve o yalanlar tarihe nokta kendisine kalır. Karşımızdakilerin bize alternatif olarak sunduğu tek madde kaos, kavga, ayrışmak ve çarkıt Türkiye hayalleridir. Sakat Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği biricik husus maalesef uğraş ve kaostan ayrıksı ayrımsız madde değildir. İzliyoruz, 6’lı bir masa var, birlikte artıları dahi var tabi gözükmese da ama kişi içerisinde de benzeri araya gelip, konuşup konuşup dağılıp tek tıpkı adaylarını bile belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye benzeri yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kaos ve savaş çıkacaktır. Biz bunu görüyoruz. Bugün ayrımsız öz söylüyorlar, ferda ayrıksı bir husus söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara katiyen fırsat vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği kolay yalınç elde etmediklerini, bu uğurda haddinden fazla bedeller ödendiğini anlatan Becerikli, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara vesile vermeyeceklerini zahir şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Delice Ateş Parçası, şöyle devam etti:

“Bu artağan toprakları yeri geldi yaşanmaz ağıl getirerek insanları cidal ve uğraş içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen baştan okazyon vermeyeceğiz. Buna milletimiz de vesile vermeyecektir. Kimse bugünden elan kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği sadece ve hoppadak çarkıt Türkiye iken kimsenin eski Türkiye’ye benzemek istemediğini çokça ferah biliyoruz. Cümle tersine bütün henüz iyisini istiyor ve elan iyisinin olması için etkin, üreten ve bakım eden tıpkısı anlayışı dercetmek istiyor.”

Amaçlarının bu millete çalışmak olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına tasrif etmek olduğunu aktaran Yordamlı, bu kararlılıklarından tıpkısı kadem de dümbelek etap atmadıklarını sözlerine ekledi.

DÜRÜST Öğür İl Başkanı Faruk Tığ birlikte programda aynı müracaat yaptı.

Programa, YANLIŞSIZ Öğür Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Son Teşrin Gülpınar, İbrahim Halil Yıldız, Zemzem Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Mürtefi Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Mebus Rızgin Kontak, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Mebus Cengiz Demirkaya, SELIM Parti MKYK üyeleri Alaattin Bembeyaz, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların ardından Mahir, yanında Mardin Milletvekili Demirkaya, Batman Milletvekili Özdemir, SELIM Tümen MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Kılıç ile Mardin Organize Uran Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri de değişik ziyaretlerde çıkmak üzere kentin 10 ilçesine akım etti.Share: