DÜRÜST Parti’li Özhaseki’den sosyal medyadaki görüntüye ilgili izah

DOĞRU Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, söylemediği tıpkı sözün içtimai medyada kendisininmiş üzere yansıtıldığını bildirdi.

YANLIŞSIZ Parti’den yapılan kayıtlı açıklamada, Özhaseki’nin, Kayseri’bile benzeri AVM açılışında, kentte gerçekleştirilen turizm toplantısına ilgilendiren içtimai medyada saha alan görüntülerle ilgilendiren gazetecilere açıklamalarda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine meydan sunulan Özhaseki, Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç ile beyninde güzeşte konuşmanın arka oruçlu şekilde abartılarak içtimai medyada servis edildiğini bildirdi. Özhaseki, “Turizm toplantısında arkadaşımızın biri bana bakarak aşırıya kaçan tıpkısı eleştiri yaptı. Buna Memduh Koca da yanıt yüklemek istedi. Ego dahi ‘Bir molekül söyleme’ dedim. Eleştiriye ille birlikte yanıt atfetmek gerekmiyor. İnsanların tenkit hakkı dahi var.” ifadelerini kulandı.

Yapılan eleştiriyi yakınlarında olmadığı halde olgunlukla karşıladıklarını tamlayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Memduh As iyi olsun beni dinleyerek yanıt vermedi. Ama az buçuk sonradan ‘He dahi gitsin’ gibi bir bahis söyledi. Bunun üstüne bunu alıp o kadar büyütmenin tıpkısı manası bulunmayan. Orada ben durmuş oturmuşluk olsun diye ‘sesini tart temas eleştiriye yanıt verme’ dedim, bu kadar. Bunu söylemek dahi gelişigüzel zaman benim hakkım. Nihayetinde eleştiri dahi çokça doğruca değildi ama hangi söylediği bile çok makro değil. Birisi tıpkısı özdek söylemiş, saygıyla diremek lazım. Çünkü orada 10-20 devam şiddetli katkıda bulunacak fikir söylendi. 10-20 şerha eleştiri geldi, bu eleştirilerin hepsine cevap çevirmek gerekiyor mu? müfit. O yüzden ben başkanımıza cevap vermemesini talep ettim. Bunu alıp birlikte abartmanın ne anlamı var bilmiyorum.”

Share: