DÜRÜST Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Keskin, Tokat’ta konuştu

DOĞRU Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Hamza Üzücü, “YANLIŞSIZ Fırka, yeniden milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, toplumsal bölük projesi ile göstermiştir.

Muhalefetin burada de bindi olmadığı üzere bu projeyi kıskanarak müşkül olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Acı, Tokat Hıdırlık Içtimai Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Tokat Havalimanı’nın Tokat’ı tıpkı dal lige çıkardığını görmekten şişman sevinme duyduklarını söyledi. Bu hizmetin AK Fırka’ye ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a kader olduğunu vurgulayan Keder, Tokat’ın bunu hak ettiğini dile getirdi.

Içtimai konut projesi hakkında değerlendirmelerde mevcut Çığlık, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin değme yerinde çetin galeyan doğurdu. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı haddinden fazla makro benzeri proje. İnsanlarımızın bu meselesini çözme noktasında etap attığımız üzere tıpkı zamanda, çarçabuk önceki eneze çıkmayanların göz sahibi olması için faaliyet yapacağız. DOĞRU Parti yeniden milletin umudu oldu, ümidi oldu. DÜRÜST Tümen, esasen milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, toplumsal bölük projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada bile destek olmadığı kadar bu projeyi kıskanarak gerelti olmaya çalıştığını görüyoruz. Kâh hastalıklı, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa birlikte kayırıcı taraftan insanların aklını bulandıracak bazen hamleler yaptığını görüyoruz. Hele fiyatlar ile ilgilendiren muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne büyüklüğünde 1 milyon 200 bine andıran basamak üretmiştir.”

CHP Umumi Başkanı’nın birkaç gün esbak demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, eş çizgilik yapacaklarını, kendilerinin de eş listeye karışma olacaklarına dair ifadesi olduğunu anlatan Zehir, “Aynı siyasi parti, alelhusus Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen bire bir siyasi partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi tıpkı yol itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında öğür namına yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten sonra resmi namına yok oluşa dönecektir. Cumhuriyet Halk Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla alın karşıyadır.” diyerek konuştu.

Cumhuriyet Ahali Partisi Umumi Başkanı’nın kendisinin da seçim bölgesi olan İzmir’dahi milletvekilleri kampında çokça açık şekilde tümen kurmaylarına, belediye başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi on paralık çıkmıyor. Bazılarınız bana uymazlık veriyor. Bundan Sonra sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” üzere benzeri çağrısı olduğunu belirten Acı, şunları kaydetti:

“Aynı yol bu kapsam Genel Başkan amacıyla acziyet göstergesidir. Ayrımsız umumi başkanın özlük partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye tıpkı istifham yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir ama burada bizim bakış açımız noktasında 2 zait 6’lı masanın 2 Ekim’birlikte toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile müteallik tıpkı proses ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun öz milletvekilleri, uray başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya bırakılmış cevaplara baktığımızda, 2 fazlalık 6’lı masanın hiçbir iradesinin Cumhuriyet Altını El Partisi eliyle karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Umum Partisinin 2 pozitif 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren bire bir noktadır. Bizim kıymetlendirme yapmamızdan tezayüt 2 zait 6’lı masadaki genel başkanların hangi kıymetlendirme yapacakları çok elan koca. Temel onların yorumlarının ne olacağını kamuoyunun düşkünlük ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız anlaşılan, kaptanımız muhtemelen. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonra Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi müstahak olduğu daha kayırıcı noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Elan sonraları AK Fırka İl Başkanlığı aracılığıyla 25 Mart’ta açılan Tokat Hava Meydanı ile ilişkin fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Izdırap’ın yanı sıra SELIM Öğür Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Aslan, Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu ile DÜRÜST Tümen Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir vasıtasıyla verildi.Share: