DÜRÜST Öğür Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini değerlendiren DÜRÜST Fırka Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Çorum’dan dünyaya kontak ve el birliği mesajı verildi” dedi.

DOĞRU Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, tümen teşkilatları ile bir araya geldi. Ahlatcı, Reisicumhur Erdoğan’ın katıldığı mitingin düzenlenmesinde ulama sağlayan milletvekilleri, minval ve kaymakamlık teşkilatları, devlet, kaymakamlık ve mekân belediye başkanlarına teşekkürname etti.

SELIM Tümen İl Başkanı Ahlatcı, 13 Ağustos’ta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı Çorum’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine resmi rakamlara göre 50 bin kişinin katıldığını açıklanan Ahlatcı, “50 bin kardeşimizin ellerinde Türk bayrağı vardı. Tek ayrıksı tümen bayrağı değil. Bu 50 bin kardeşimiz Çorum’dan dış mihraklara ve içerdeki siyasetçilere benzeri akıl verildi. Aut mihraklara dedier ki biz bu bayrağı altında Anadolu’nun bağrındaki Çorum’dan sesleniyoruz. Biz bu bayrağın altında Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla biz bu arada yaşayacağız. Buna hiçbir kimesne bariyer gayrimümkün dediler. Siz ne yaparsanız yapın, içeride kimlerle muhatap olursanız olun, işbirliği yapıyorsanız yapın tığ liderimizin uğrunda desise bayrağımızın altında alay malay yaşayacağız mesajı verdiler. İç siyasete dahi tıpkısı tema verdiler. Bakın dışardaki ağa babalarını bırakın burada muhatabınız bu eke bayrağın altında faal bizleriz dediler. Çorum’dan cümle dünyaya bu mesajı atfetmek bizim teşkilatlarımıza felek oldu. Birliğimizi, beraberliğimizi on paralık kimseye feda etmeyeceğimizi mecmu dünyaya haykırmış olduk. Bu mesajı tamam dünyaya yöneltmek bize ve teşkilatlarımıza şans oldu” diye konuştu.

Çorum tarihinin genişlik cıvıl cıvıl mitingini gerçekleştirdiklerini tamlayan Ahlatcı, “Çorum halkı ve teşkilatlarımız Cumartesi Sayın Cumhurbaşkanımıza olan desteğini muhabbetini bildirme evire çevire şekilde gösterdi. Binlerce Çorumlu hemşerimiz Kadeş Meydanı’na akın etti. Milletimizdeki bu coşku, bu heyecan oldukça hiçbir bariyer DÜRÜST Partiyi ve DOĞRU Partilileri yolundan anlayışsız çeviremez. Çorum tarihe had düşülecek bir günü elan geçirdi. Bu manzara kıvrak ve nazik Türkiye amacıyla irtibat ve beraberliğimizin göstergesinin kanıtıdır” dedi.

Ahlatcı, izlence böylelikle eşkâl ilçe, avrat ve gençlik kolları başkanına teşekkür plaketi verdi. – ÇORUM

Share: