Down sendromlu Yunus, okçulukta Suruç’u oyun edecek

– Down sendromlu Yunus, okçulukta Suruç’u baziçe edecek

Down sendromlu genç okçulukta gösterdiği başarısıyla görenleri namına hayran bırakıyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde zinde down sendromlu tendürüst Yunus Ateşli, okçulukta gösterdiği başarısıyla görenleri namına hayran bırakıyor. Yunus, hususi gereksinimli sporcuların katıldığı turnuvalarda Suruç’u temaşa edecek.

Suruç ilçesinde cıvıl cıvıl down sendromlu 18 yaşındaki Yunus Ateşin, kavrama, aplikasyon ve zekasıyla okçuluk sporunda şişman başarı sağladı. Gelişmemiş müddet önceki başladığı okçulukta hedefleri parçalanmamış isabetle vuran Yunus, eğitmenlerinden da umum merhale alıyor. Harran Üniversitesi Suruç Çığır Yüksek Okulu Öğretim Yardımcısı Serhan Güngör’ün 83 öğrencisinden biri olan Yunus, çok sevdiği okçuluk sporu antrenmanlarına bir zamanlar gidip eğitim alıyor. Eğitimlerini kaçırmadan söylenenleri bir bir uygulayan Yunus, güdük sürede sağladığı muvaffakiyet nedeniyle özel gereksinimli sporcuların katıldığı turnuvalarda Suruç’u piyes etmeye türe kazandı. Arkadaşlarıyla uzlaşma ortamında antrenmanlarını sürdüren Yunus, namına destek olan eğitmen ve arkadaşlarına teşekkürname etti.

Suruç Meslek Yüksek Okulu Öğretim Yardımcısı Serhan Güngör, Yunus’un algılama zekasının çok gür olduğunu ve gücük sürede haddinden fazla geliştiğini söyledi. Güngör, “Geleneksel okçulukta yetiştirdiğimiz 83 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin bire bir kısmı Suruç İlçe Gençlik Müdürlüğü bünyesinde bakım alıyorlar, bire bir kısmı da Harran Üniversitesi BESYO Sınırlanmış Spor Salonunda terbiye alıyorlar. Öğrencilerimize alelhusus önceki önceki yerde okçuluğu öğretiyoruz. Daha sonrasında bunu binicilikle birleştirip anadan görme tıpkı sporumuz olan süvari okçulukla devam ediyoruz. Burada amacımız hudut şehirlerimizden olan Şanlıurfa’bile bir farkındalık kurmak. Öğrencilerimiz arasında hususi gereksinimli erat birlikte saha alıyor. Yunus onlardan benzeri tanesidir. Yunus başlayalı haddinden fazla mufassal müddet olmadı fakat çok çabuk ayrımsız iş gösterdi. Söylenen seçme şeyi gelişmemiş sürede algılayıp uygulayabiliyor. Onun başarısında ve bizim eğitimimizin ilerlemesinde bize çok yardımcı oluyor. Ayrıksı sporcularımızdan çokça daha çabuk olayları anladı ve uyguladı. Hususi gereksinimli bireylerin katılmış oldukları yarışmalarda tığ Yunus’u de Suruç’u temsilen göreceğiz. Gelişmemiş süre içerisinde inşallah olacak. Desteklerini hiç esirgemeyen Suruç üzere sürekli faaliyetlerde bulunmamıza bindi olan Suruç Belediyesine ve Suruç Kaymakamlığına hele Kaymakamımız Kenan Aktaş’a teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: