Döşemealtı’na kullanılmamış taşınan vatandaşlara Genç’ten ‘Hoşgeldiniz’ mektubu

Antalya Döşemealtı Belediye Başkanı Toygar Tendürüst, son yıllarda aldığı yatırımlarla Kuzeyin Yıldızı haline gelen ve hemencek kafile düz ilçeye yıpranmamış taşınan vatandaşlara kitap gönderdi. Başbuğ Tüvana, yeni taşınan vatandaşlara ‘Hoş Geldiniz’ diye bu güne kadar yapılan hizmetlerini anlatırken, henüz mebzul hizmet verebilmek üzere ikametlerini ilçeye taşımalarını, bibi taşımayan tanıdıklarınız var ise onların kayıtlarını Döşemealtı’na almaları konusunda irade etmelerini istedi.

Başkan Turgay Tüvana, şuan kaymakamlık nüfusunun 73 binde olduğunu söyleyerek, “100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payımız artacak. İlçemize kazandıracağımız projelerimiz, bakım kalitemiz artacaktır. Döşemealtı amacıyla “Birlikte çalışıyoruz” sloganımızla değme cins rica ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırabilirsiniz” dedi.

Başkan Toygar Tendürüst’in gönderdiği mektupta şu ifadeler meydan aldı;

‘Döşemealtımıza eskimemiş yerleşen sevgili komşularımız; Döşemealtımızı dirim alanı yerine seçtiğiniz için teşekkürname ederiz. İnsanlık tarihi kadar eski yerleşme yeri olan ilçemiz, sizinle elan iyice olacak. demirkazık yerine ünlenen ve serencam yıllarda yeni yaşam alanlarının geliştirilmesi ile yerleşme talebi birden mütezayit ilçemizde yaşamak, ayrıcalık kendisine değerlendirilmektedir.

Temiz ve nitelikli havası, düşük nem oranı ve misilsiz manzaraları ile varlık veren ilçemizin dirim alanı kendisine korunması ve geliştirilmesi amacıyla şehremaneti adına sonuç 7 yılda prensiplerimizden taviz vermediğimiz üzere, bir nice eseri de ilçeye kazandırarak sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

Döşemealtı; 32 mahalle ve 701 kilometrekare alanı ile Antalya’nın genişlik iri hat ilçesidir. Sonuç 10 yılda meydana mevrut artışlarla nüfusu 73 bine kazanmış olup, ülkenin genişlik çokça nüfusu artan ilçelerinin başında gelmektedir. Mail gelecekte nüfusunun 600 bine ulaşacağını hesap pusulası ediyor ve çalışma programımızı buna göre yapıyoruz. Hem doğal, hem kültürel, hem tarihi değerler adına hem de şu anda bulunduğu stratejik pozisyon itibariyle kentin gelecekteki planlı yaşam alanı olacağı açıktır. Çalışmalarımızı bu yönde planlarken şanssızlığımız can yoğunluğumuzun bir iki olmasıdır. Bu nedenle İller Bankası payımız çok bir iki ve ilçemiz altyapısının hazırlanması üzere tam değildir.

Dolayısıyla yüzölçümü kendisine birçok kentten henüz iri alana cemaat olmamıza karşın kırsal köylerimizi içine düz Büyükşehir Yasası ile devasa aynı hizmet alanına güçlükle imkanlarla bakım üretmeye çalışmaktayız. Düzenlenen alanlarımızda 600 bin – 1 milyon can öngörüsüne bakarak planlama yaparken kâin nüfusa bakarak elde etmekte olduğumuz bütçe gelirleriyle pres şartlarda yeryüzü gür hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Bu şartlara rağmen 7 yılda 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdik. İlk etapta istihsal ve asfalt tesisimizi kurduk. Atölyelerimizi oluşturduk. 900 kilometreye vasıl defa çalışması gerçekleştirdik. Hastanemiz, Ekolojik Kreşimiz ve Toyluk Merkezimiz ilkler ortada kayran alıyor. Müze Konseptli Eşkâl Cami, mecbur pazaryeri, Site Meydanları ve eksiksiz kuvvetli otopark projelerimizle ilçemizi geliştirdik. Projelerimiz yerel ve ulusal bir nice yarışmada ödüle layık görüldü. İlçemizde yaşamayı yeğleme eden fakat türlü sebeplerden ikametgahını ilçemize aldırmamış hemşerilerimize haykırmak istiyoruz;

Öncelikle zat ikametgahlarınızı ilçemize aldıralım. Eğer bu işlemi yaptıysanız, akrabalarınıza, dostlarınıza ve komşularınıza ikametgahlarını aldırmaları ricasında bulunarak, sürece eş olabilirsiniz. 100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payı artacak, ilçemize kazandıracağımız projelerimiz, hizmet kalitemiz artacaktır. Döşemealtı amacıyla “Birlikte çalışıyoruz” sloganımızla herhangi bir türlü rica ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırmanızı diler, saygılar sunarım.” – ANTALYA

Share: