DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Zehir, Tokat’ta konuştu Açıklaması

AK Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Hamza Keskin, “SELIM Parti, yeniden milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere hal ürettiğini, içtimai ev projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada de destek olmadığı kabil bu projeyi kıskanarak pürüz olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Keskin, Tokat Hıdırlık Içtimai Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Tokat Havalimanı’nın Tokat’ı tıpkı art lige çıkardığını görmekten büyük sevinme duyduklarını söyledi. Bu hizmetin DÜRÜST Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasip olduğunu vurgulayan Şiddetli, Tokat’ın bunu türe ettiğini dile getirdi.

Içtimai hane projesi karşı değerlendirmelerde kâin Keskin, şöyle bitmeme etti:

” Türkiye’nin seçme durumunda sakil coşku doğurdu. Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı haddinden fazla koca tıpkı proje. İnsanlarımızın bu meselesini hal noktasında aşama attığımız üzere benzeri zamanda, lahzada geçmiş kurada çıkmayanların göz sahibi olması için faaliyet yapacağız. AK Fırka tekrar milletin umudu oldu, ümidi oldu. YANLIŞSIZ Parti, yeniden milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, içtimai hane projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada de bindi olmadığı kadar bu projeyi kıskanarak yük olmaya çalıştığını görüyoruz. Bazı tutkun, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa birlikte kayırıcı taraftan insanların aklını bulandıracak birtakım hamleler yaptığını görüyoruz. Özellikle fiyatlar ile ilişik muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne kadar 1 milyon 200 bine mail hane üretmiştir.”

CHP Umumi Başkanı’nın bir iki dolaşma esbak demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, eş çizelge yapacaklarını, kendilerinin dahi kuma listeye dahil olacaklarına dair ifadesi olduğunu anlatan Zehir, “Tıpkı siyasal parti, özellikle Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen aynı siyasal partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi bir kez itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında öğür olarak yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten sonraları resmi kendisine namevcut oluşa dönecektir. Cumhuriyet El Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla karşı karşıyadır.” diye konuştu.

Cumhuriyet Altını El Partisi Genel Başkanı’nın kendisinin dahi seçme bölgesi olan İzmir’bile milletvekilleri kampında çok kemiksiz şekilde fırka kurmaylarına, belediye başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi on paralık çıkmıyor. Bazılarınız bana uymazlık veriyor. Imdi sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” gibi benzeri çağrısı olduğunu belirten Çığlık, şunları kaydetti:

“Tıpkı öğün bu format Genel Başbuğ için acziyet göstergesidir. Tıpkısı genel başkanın özlük partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye benzeri soru yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir amma burada bizim göz açımız noktasında 2 fazlalık 6’lı masanın 2 Ekim’bile toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakadar tıpkı proses ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun özlük milletvekilleri, belediye başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya bırakılmış cevaplara baktığımızda, 2 fazlalık 6’lı masanın hiçbir iradesinin Cumhuriyet Umum Partisi vasıtasıyla karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Altını Ahali Partisinin 2 artı 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren bire bir noktadır. Bizim değerlendirme yapmamızdan ziyade 2 fazlalık 6’lı masadaki genel başkanların hangi değerlendirme yapacakları çok henüz heybetli. Anne onların yorumlarının hangi olacağını kamuoyunun düşkünlük ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız anlaşılan, kaptanımız anlaşılan. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonra Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi müstahak olduğu daha üst noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Elan bilahare YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığı vasıtasıyla 25 Mart’ta açılan Tokat Hava Meydanı ile ait fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Acı’ın yanı sıra SELIM Tümen Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Aslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile YANLIŞSIZ Öğür Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir eliyle verildi.

Share: