Diyarbakır’da “Sanalda Emin Hoşnutluk” projesi hayata geçirildi

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, vatandaşların siber düzenlilik konularında bilinçlenebilmesi amacıyla başlatmış olduğu “Sanalda Emin Hoşnutluk” projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle Siber Asayiş Seminerleri ve etkinlikleri düzenlemeye başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Yenişehir Belediyesi Firez ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İl Itimat Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Bölüm Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle “Sanalda Sakıncasız Yaşa” projesi kapsamında önce etkinlikleri Çeşit Mekan Kütüphanesi ve Belirgin Dirim Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başbuğ Vekili Murat Beşikci, günümüzdeki en heybetli sorunlardan birinin teknolojinin falsolu kullanılması olduğunu belirterek, teknolojinin rastgele sabık aktarılma hayatımızda elan çok kayran aldığını tabir etti.

Teknolojiyi tabi olmadan ve akla yatkın ayrımsız şekilde başlamak gerektiğine meni fail Beşikci, şunları kaydetti:

“Günümüzün arz muhteşem sorunlarından biri olan teknolojinin falsolu kullanılması sonucu gençlerimizde maddesel ve manevi zayiat ile sağlık sorunları yaşanmakta. Bu durumların önüne geçebilmek ve teknolojinin kullanımı üstüne vatandaşlarımızı bilinçlendirebilmek üzere ‘Sanalda Sakıncasız Yaşa’ projemizi hayata geçirdik. bu kapsamda gelişigüzel gözyaşı grubundan umum vatandaşlarımıza yönelik namına uygulayım bilimi, emniyetli internet, içtimai medya, siber güvenlik kadar konularda çeşitli seminerlerimiz ve etkinliklerimiz olacak.”

Share: