Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki evlat nöbetine 5 eş henüz katıldı

DİYARBAKIR’üstelik, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları üzere HDP binası önünde çocuk nöbeti tutan sülale sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan üstelik 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK marifetiyle çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’bile Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde döl nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 38 karı, çocuklarına kavuştu. Ocak sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Ilkbahar üzere gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman amacıyla gelen annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’de Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin üzere gelen babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve tıpkı elan bilgelik alınamayan Hiçlik için gelen annesi Besine ve babası Yılmayan Iştiyak ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Para üzere mevrut babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler marifetiyle karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yapı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmaz Gönül, çocuğunun HDP vasıtasıyla Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene kadar tıpkı aşama atmayacağız. Fransa’bile çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Çocuk bile cahildi, bilmiyordu. Onu götürücü HDP’dir. Ademiyet, oğlum; çık, gel, haşyet. Kerem yanımızdadır, korkacak aynı husus bulunmayan. Nerede olursan ol bana bir telefon haris. Ben seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye niteleyerek konuştu.Oğlu Ersin amacıyla mevrut Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP vasıtasıyla PKK’ya unsur yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Devlet babanın evladına kucağını açtığı kadar kucağını açıyor. Dön, gel daha çok. Sen gelene kadar ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: