Diyarbakır anneleri evlatlarını bekliyor

Dağa kaçırılan çocukları üzere HDP el binası uğrunda oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri velet nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi, 1112’nci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Eş Yüceyurt, oğlu Serdal amacıyla İstanbul’dan geldiğini belirtti.

2 aydan bu yana oturma eyleminde düz aldığını, oğluna kavuşana büyüklüğünde bala nöbetini sürdüreceğini ifade fail Yüceyurt, “HDP’den, PKK’dan çocuğumu istiyorum. Oğlum şu dakika 28 yaşında ve ben oğlumun 14 yaşındaki yüzünü hatırlıyorum. Kaçırıldığında daha çocuktu, 14 yaşındaydı. Oğlum çık, gel. Oğlum devletimize alageyik, bu firak bitsin artık.” dedi.

“Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum”

Oğlu Mikail amacıyla Van’dan gelen temel Gevez Erdinç ise yıllardır oğluna hasret kaldığını anlatarak, bu hasretin benzeri an evvel bitmesini istedi.

“Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum.” diyen Erdinç, oğluna, düzenlilik güçlerine doğrulama olması çağrısında bulundu.

7 sene ilk 16 yaşında dağa kaçırılan oğlu Roşat üzere Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden Diyarbakır’a gelerek yurt eylemi özne ana Necibe Rençper, iri oğlu, 4 bala babası Sami Fellah’nin üstelik örgüte bindi vermediği için terör örgütü PKK mensuplarınca köyden kaçırılarak katledildiğini belirtti.

İki evladı için bile keder duyduğunu dile getiren Maraba, “Bu çağa acısını bize HDP ve PKK verdi. Oğlum anneni duyuyorsan, görüyorsan dön gel. Çağa nöbetinde seni bekliyorum oğlum.” ifadelerini kullandı.Share: