Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’ndan ‘Akademik Kamplar’ projesi

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, akademik kariyer planlayan üniversite son sınıf ve lisans mezunu öğrencilere müteveccih ‘Akademik Kamplar’ projesi düzenleyecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Türkiye’nin farklı noktalarındaki 43 deneyimsizlik kampında on binlerce genci mihman eden Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, bu misil üstelik lisans sonuç sınıf ve eskimemiş mezun öğrencilere yönelik hususi içerikli kamplara eş sahipliği yapacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, ‘Akademik Kamplar’a ait yaptığı açıklamada, üniversite sonuç derslik ve lisans mezunu olup, akademik kariyer ayırmak talip gençlere müteveccih hususi organizasyona karı sahipliği yapacaklarını kaydetti.

Nazır Kasapoğlu, kamplar özelinde 4 darülfünun ile teşrikimesai gerçekleştirdiklerini ve ‘Akademik Kamplar’ın öğrencilere şişman faydalar sağlayacağını belirterek, “Bu muhteşem projede bizlerle alay malay olan İstanbul Beceri Üniversitesi, Ankara Enstrüman ve Evire Çevire Sanatlar Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Toplumsal Ulum Üniversitesi’ne teşekkürname ediyorum. Kamplarımız; Içtimai ve Beşeri Ulum, Bilim ve Mühendislik Bilimleri, Spor Bilimleri ve Adamakıllı Sanatlar (Çalgı) alanlarında gerçekleştirilecek. Bu zer organizasyonumuza üniversitelerin ilişkin bölümlerinde serencam sınıfta okuyan öğrencilerimizle yeni mezunlarımız başvurma edebilecek” dedi.’Akademik Kamplar’ın İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı ile Antalya Alaaddin Keykubat Toyluk Kampı’nda 8 ahit şeklinde düzenleneceğini kaydeden Vekil Kasapoğlu, “Kamplarımızda, Türkiye’nin etkili üniversitelerinden yüce akademisyenler ve profesyoneller gençlerle buluşacak” açıklamasında bulundu. ‘Akademik Kamplar’da; olgun felsefesi sohbetleri, araştırma tekniklerinde yıpranmamış ve yenilikçi yöntemler, workshoplar, ilmî burs imkanları (TÜBİTAK/Ulusal Ajans) ve bindi programları, yazın çalışmaları ve dinlenme kampı etkinlikleri (avantür parkuru, zipline, bisiklet, firez gezisi, huy yürüyüşü, derrace vb.) sunulacak. Müracaat, 5-17 Ekim’de ‘www.akademikkamplar.gsb.gov.tr’ adresinden yapılacak. Katılımın ücretsiz olacağı kamplara üniversite sonrası lisansüstü akademik mesai beğenmek isteyen hep çoluk çocuk başvurabilecek.

Share: