DEAŞ yıldırı örgütüne eş anlı faaliyetler! 10 emanet gözaltına alındı

Ankara Itimat Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ yıldırı örgütü mensuplarından sayısal materyallerele geçirildi. “Kürtaj” yöntemiyle hoşgörüsüz getirilen görüntüler ve örgüte müzahir genel ağ sitelerinde yaymaca gayeli yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli çalışmalar böylelikle elde edilen videoları biricik bir tane inceleyici duyum ve yıldırı polisi, örgüt içerisinde silahlı kendisine hareketlilik yürüttükleri muhtemelen ve elan geçmiş Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin bulutsuz kimliklerini belirleme etti. Harekete geçen polis güçleri ekipleri, Ankara’da durma fail 7 çirkin ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te durma fail yabancı tabiiyetli 3 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı faaliyetler başlattı.

Şüphelilerin topu topu gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana umum konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Savaşım Ofis Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: