Darülfünun öğrencilerine imtihan döneminde kemirmek ikramı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) 17 günlük imtihan döneminde öğrencilere seçme akşam ezanı kemirmek ve meşrubat ikram etti.

GAÜN Tarz Kütüphanesi’nde gece geç saatlere kadar çalışan öğrenciler üzere Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Kat Başkanlığı tarafından kurulan kıpırdak aş damı tırından, sınav dönemindeki 20 bin mektepli yararlandı. Cıvıl Cıvıl Aş Damı Tırında öğrencilere dürüm çeşitleri, katık, çorba ve öz ikram edildi. Öğrencilerin abat yemek yemesi amacıyla ayrıca Büyükşehir Belediyesi çadırlar kurdu.

Gaziantep’in gastronomisine reva lezzetler, yemekler çıkıyor

Elektrik Elektronik Mühendisliği 1’inci sınıf öğrencisi Ağabey Sıradağ, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

” Giresun’dan geldim. Bu hizmet gayet gür. Kütüphanemizin hızla önünde kurulması, ibret çalışırken kütüphaneden çıkıp bir anda kemirmek yememiz, ücretsiz olması gayet iyicene bir bakım. Yemekler gayet adamakıllı, Gaziantep’in hesabına, gastronomi şehri olmasına uygun lezzette yemekler çıkıyor. Sınavlar üzere filhakika kütüphanede yatıp kalkıyorum bundan dünya bu hizmetten bildirme çokça ben yararlanıyorum çok teşekkürname ediyorum.”

“Yemeklerin sıcaklığı, lezzeti, sunulan hizmet ve çalışanların özverisinden memnunuz”

Siyasa Bilimi ve Amme Idaresi 4’üncü dershane öğrencisi Umut Fevzi Şahan ise sonuç senesi olduğu üzere okkalı bire bir tedbir içre olduğunu belirterek, ” Fatma Şahin’e haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Akşamları alelhusus ibret müteharrik öğrenciler akşam yemeği üstüne baskı yaşıyordu. Başkanımız bunu düşünmüş. Baya memnunuz yemeklerin sıcaklığı, lezzeti, verilen bakım ve çalışanların özverisinden. Haddinden Fazla memnunuz” ifadelerini kullandı.

Elektrik Elektronik Mühendisliği’nde önce senesi olan Rıdvan Taşdemir’de sunulan hizmetten arkadaşlarıyla beraber haddinden fazla memnun olduğunu söyledi, yemek ikramlarından temas akşam yararlandıklarını vurguladı. – GAZİANTEP

Share: