Cumhurbaşkanlığı Kupası, Fenerbahçe’yi deviren Rum Efes’in oldu

Basketbolda 36. Rical Cumhurbaşkanlığı Kupası sahibini buldu. Kupayı, Fenerbahçe Beko’yu 71-62 yenen Küçük Asya Efes kazandı.

BAKAN KASAPOĞLU DE MAÇTAYDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Fenerbahçe Beko ile Küçük Asya Efes beyninde oynanan 36. Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı yerinde izlem etti.

İLGİ YOĞUNDU

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Bakan Kasapoğlu’na Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu haremlik etti. Sabık sezonun Süper Tabur şampiyonu Fenerbahçe Beko ile Türkiye Kupası’nı kazanan Rum Efes’i karşı karşıya getiren karşılaşmaya rabıt kırıcı oldu. Sezonun geçmiş resmi maçının oynandığı Ankara’da basketbolseverler salonun tamamını doldurdu. Salonda Fenerbahçe taraftarının ağırlıklı olması dikkati çekti.

ALİ KOÇ TAKIMINI YALNIZ BIRAKMADI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Mehabetli Çaliştirici, sarı-lacivertli takımı bu mukavim maçta Ankara’da boydak bırakmadı. Maçın başlamasına kısa tıpkı süre kaldığında salona giren Mürtefi Antrenör’a solgun-lacivertli taraftarlar sevgi gösterisinde bulundu.

ITOUDİS VE ATAMAN BİR POSTA DAHA RAKİP

Fenerbahçe Beko’nun bakir başantrenörü Dimitris Itoudis ile Anadolu Efes’in tecrübeli antrenör Olmuş Ataman’ın rekabeti aynı sefer daha Türkiye’ye taşındı. Başantenörlük kariyerine Türkiye’dahi 2013 yılında Türkiye’de Banvit’te başlayan Itoudis, 1 yıl bilahare şişman başarılar elde edeceği Rusya’nın CSKA Moskova takımına geçmişti. 2013-2014 sezonunda Galatasaray’ı çalıştıran Ergin Ataman ile Itoudis, 8 sene sonra Türkiye’de benzeri misil daha rakip oldu.

Bu 8 almanak zamanda özellikle THY Avrupa Ligi finali görünmek amacıyla birçok el karşı karşıya geleni iki tecrübeli başantrenörün rekabeti Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla gine başlamış oldu.

YENİLERİN İLK HEYECANI

İki takımın eskimemiş transferleri ilk resmi maçlarına Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda artık. Fenerbahçe Beko’da Nick Calathes, Johnathan Motley, Scott Wilbekin, Samet Geyik, Nigel Hayes, Anadolu Efes’te ise Will Clyburn, Egehan Arna, Amath M’Baye ve Ante Zizic ilk kez yıpranmamış takımlarının formasını giydi. Mavera yandan 2016-2017 sezonunda birlikte Darüşşafaka forması giyen Wilbekin, Clyburn ve Zizic bile yıllar sonradan Türkiye’ye dönüp bu maçta birbirlerine rakip oldu.Share: