Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Kılıçdaroğlu’na atıf

YANLIŞSIZ Parti’nin “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programı çerçevesinde Malatya’ya gelen Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, ÇAKER ziyaretinde 8 saat ortadan kaybolan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu garaz aldı. Kılıçdaroğlu’nun basından bilinmeyen ortadan kaybolduğunu tamlayan Oktay, “Bu insanlar Türkiye’yi yönetecek öyle mi? 2023’e bunlarla mı gireceğiz? Bunların içinden ego cumhurbaşkanı olabilirim diye düşünen, acep türlü miyim diyerek icazet kabul etmek için KUL’ye gidiyor. Sen icazetname kabul etmek için oraya gidiyorsan milletinden illet icazet istiyorsun? O kadar özgüvensiz ve yoksunsun ki nerede kiminle hangi görüştüğünü üstelik milletinle paylaşmaktan acizsin” dedi.

SELIM Parti’nin “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programı çerçevesinde Malatya’ya gelen Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, gündeme dayalı yetişkin açıklamalarda bulundu.

“Zira onlarda bunu anlayacak seziş yoktu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke dışında da ciddi bir diplomasi trafiği sürdürdüğüne değinen Oktay, insan vermeden CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Cumhur Reisi Erdoğan’ın iktidara geldiğinde söylediği ‘Dünyayı fellik fellik dolaşacağız’ sözünü anımsatan Oktay, “O antlaşma üstelik anlamıyorlardı. Çünkü onlarda bunu anlayacak kavrayış yoktu. Bugün Amerika’dan icazetname almak amacıyla hangi yaptığı galiba sıfır, kaç saat nerede olduğu mahsus olmayan insanların bunu anlaması doğrusu olanaklı değildi, bugün da anlamalarını filhakika beklemiyoruz” diyerek konuştu.

“Belirsiz kapılar ardında Türkiye’nin sorunlarına hal arayan tıpkısı erk bulunmayan”

Şu dakika dünyada benzeri enerji ve besin arzı sıkıntısının var olduğuna dahi değinen Oktay, Türkiye’nin ise bu sorunlarının olmadığını söyledi. Rusya Büyüklük Başkanı Putin’in Türkiye’nin erke dağıtım merkezine dönüştürülmesi söylemine üstelik değinen Oktay, muhalefetin 6’lı masadaki ortaklarından Yüce Babacan’ın bu konuyu eleştirmesine de sitem etti. Oktay, “Yazık yani, Akdeniz’üstelik averaj 7 yılda hayata geçirilecek ayrımsız projeyi 2 yılda hayata geçiriyoruz. Filhakika sizin görmenizi beklemiyoruz, siz gözünüzün önünde 6’lı masada birbirinizi dahi göremiyorsunuz. 6’lı mıdır 7’li mi kimesne bilmiyor. bir tane cumhurbaşkanı adayı çıkarmayı beceremeyen, bundan yoksun ve iktidarsızlık. 6’lı masa beherglas araya geldiğinde aslında yaptıkları, tıpkı eski bir araya geldiklerinde ortaya çıkaran dedikoduları gidermeye çalışmaktan ibarettir. Bu insanlar Türkiye’yi yönetecek anca mi? 2023’e bunlarla mı gireceğiz? Bunların içinden ego cumhurbaşkanı olabilirim diye düşünen, acep olabilir miyim diye niteleyerek icazet almak amacıyla KÖLE’ye gidiyor. Sen icazet ahzetmek amacıyla oraya gidiyorsan milletinden sebep icazetname istiyorsun? O büyüklüğünde özgüvensiz ve yoksunsun ki, nerede kiminle ne görüştüğünü birlikte milletinle paylaşmaktan acizsin. Kameralardan adsız sansız, basından bilinmeyen, milletten adsız sansız görüşmeler yapacaksın; sonraları da ‘Türkiye’nin geleceğine müteveccih anlayış ve hal belirliyorum’ diyeceksin. Türkiye’nin geleceğine müteveccih önsezi işte burada, Malatya’üstelik milletle gelişigüzel aranır. Belirsiz kapılar ardında Türkiye’nin sorunlarına çözüm arayan bire bir kudret bulunmayan, tıpkısı şekilde hakeza benzeri lideri da yok. On Paralık kimseden icazet almayan Recep Tayyip Erdoğan var” şeklinde konuştu.

Tüm ülkelerle asetat görüşme

Tüm ülkelerle diyapozitif tıpkı şekilde görüştüklerini ve sorunlara bu şekilde yaklaştıklarını rapor fail Oktay, “İşte Rusya ile gördüğünüz benzer tıpkısı mesai. Bir Nice konuda, hemfikir olmadığımız bir nice bahis olmasına rağmen Rusya- Ukrayna krizinde, Suriye, Libya krizindeki kabilinden tıpkısı anda hemfikir olabileceğimiz konularda iş birliği yapıyoruz. Seçme şeyi bir paketin içine koymayan bire bir Türkiye, tıpkısı dış politikası var. Bunu DENIZ, MEMLUK ve sair ülkelerle dahi yapıyoruz. Filhakika bu ülkelerde yaptığımız birlik çalışmalarda Cumhurbaşkanımız belirgin tıpkı şekilde hangi yapacağını degaje ifade haysiyet. Muhatapları ile son basamak açık benzeri şekilde konuşur, önerilerini yapar. Kabul edilir, edilmez. Bunu milletin gözünün uğrunda yapar. Kimseden diploma almaz, biz bile kadroları kendisine almayız” diye niteleyerek konuştu.

Rusya-Ukrayna krizinde aynı taraftan sorunları çözmeye çalışırken, ana hedeflerinden dahi sapmadıklarını ve savaşın durdurulması yönünde çaba sarfiyat ettiklerini belirten Oktay, “Elimizden gelen cemi gayreti sarf ediyoruz, bittabi birileri istemese da. Sunu zehir hazar gine değme cins savaşın üstündedir. Savaşın kazananı yoktur, barışın kazananı banko vardır. İnşallah bu gayretlerimiz devam ediyor. Seçme iki canip ile görüşen tek mevki ve şef olma konumumuzu sürdürüyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Günaydın, Türkiye nerede zannediyorsunuz?”

BENDE gezisinde izah fail Kılıçdaroğlu’nun, ‘Türkiye’nin Ukrayna’nın birlikte olması gerektiği’ söylemine da değinen Oktay, “Geri yeniden MEMLUK’den nereden aldıysa Kılıçdaroğlu, ‘Ukrayna’nın birlikte olmamız geçişsiz’ demiş. Günaydın, Türkiye nerede zannediyorsunuz? Ukrayna ile Rusya ile mülaki bir tane ülke ve lideriz. Ukrayna sıkıntıya girdiğinde rastgele ülkenin yerey bütünlüğüne cebin kesin karşı olduğumuzu ifade ettik, bu dahi Cumhurbaşkanımız Putin ile görüştüğünde dile getirdiği konulardan biri. Ukrayna’ya müzaheret konusuna gelince, rastgele nev yardımı eden Türkiye’dir, bunu birlikte adsız sansız yapmıyoruz. Eskimemiş uyandı, günaydın eylemek geçişsiz Kılıçdaroğlu’na. Belki 6’lı masada diğerlerinin uyanmasına şalter evet, o de pres ama 2023 seçimlerinden bilahare uyanırlar. Seçim tarihinde bile reisicumhur adaylarını belirlerlerse sıradan ongun aksiyon çıkarmış olurlar, o de zor görünüyor” ifadelerini kullandı.

“Bundan neden erinçsiz olunur”

Dezenformasyonla uğraş düzenlemesi kendisine bildik Basın Kanunundaki düzenlemelerin eleştirilmesine de değinen Oktay, “Yapılmaya çalışılan şudur. Hile fen yapamazsınız, yayamazsınız. Bu Türkiye’birlikte filhakika haram. Nerede yasaktı? Alışılmış iletişim araçları değimiz gazete, bülten, televizyon vs. mahkemeye gidersiniz. Bugün sosyal medyaya baktığımızda tıpkısı haberin dolaşım hızına baktığımızda şahsı mahvetmiş oluyorsunuz. Hile haberin yayılmasını engelletmek ve elan çabuk adam olmak hesabına matrut tıpkı yasadan bahsediyoruz. Bundan illet erinçsiz olunur? Bundan anca bir tane konvansiyon erinçsiz evet, hile belirten, görünüşte beslenen, pislikler üzerinden algı yapanlar tasalı olur. Bunu birlikte milletimiz buradan çok net tıpkısı şekilde görmektedir” ifadelerine meydan verdi.

“6’lı masa veya 7’li masa”

Aykırılık liderlerinin oluşturduğu 6’lı masanın tıpkısı ayağında da HDP’nin olduğunu ifade eden Oktay, “6’lı masa veya 7’li masa. O masadakinin tıpkısı tanesinin kim olduğunu biliyorsunuz. Yıldırı ablacı, teröristlere terörist diyemeyen aynı siyasi parti. Neymiş bunlar gelecek, Türkiye’üstelik terörle mücadele edecek; doğuda ve Türkiye’nin her bir karışında sağlanan güvenliği ve o konforu. Kime hangi nezaret vereceğiz diye şimdiden birbirlerine girdikleri arasında filhakika HDP’dahi. ‘Çıkıp elden vekâlet vermekle kalmayacak, zamanı gelince başbakanlık de vereceksiniz’ restini çektiği tıpkı ortamdan bahsediyoruz. Milletimiz bunu görüyor, Malatya görüyor. Teröristlerle iş birliği içre olanlar bu ülkeyi mandepsi edemez” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: