Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Zer günü yapar kadar bir masa etrafında buluşup anlaşamada kalkıyorlar”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Salgınla alay malay halihazırda filhakika üzücü almış bire bir iktisadi düzende, Rusya- Ukrayna savaşının körüklediği böyle tıpkısı ipham zarfında, gelişigüzel şeye karşın Türkiye dengesinde müracaat etmek rastgele yiğidin harcı değil.” dedi.

Oktay, DOĞRU Fırka’nin “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programı kapsamında görüşme ettiği Malatya’de, önceki dönemden bugüne kentteki DÜRÜST Fırka teşkilatında fariza alanlarla “Vefa Buluşması”nda tıpkısı araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki buluşmada konuşan Oktay, rekor düşünce oranlarıyla AK davaya en aktif desteği veren Malatya’bile, partinin mecmu emektarlarıyla benzeri arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Oktay, rastgele yaştan neferiyle, bu yola gönlünü koyan milyonlarla doğruluk ve kalkınma hareketinin tıpkısı mensubu olmaktan bahtiyarlık duyduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere ve sizlerin aracılığıyla bilcümle Malatya’ya genişlik kalbi selamlarını, sevgilerini iletiyorum.” dedi.

Tıpkısı ay zarfında Balıkesir ve Sakarya’bile dolgun açılışlar yaptıklarını, Ankara Etlik Site Hastanesi, İstanbul Pendik- Sabiha Gökçen Metro hattı ve 105 kullanılmamış ancak binası kabil mega hizmetleri milletle buluşturduklarını anlatan Oktay, Cumhuriyet Altını tarihinin sunma balaban içtimai ev projesini başlattıklarını dile getirdi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, Türkiye’nin uluslararası arenadaki önder rolünü, BM Genel Kurulundan Şangay İşbirliği Örgütü Zirvesi’hangi, Avrupa Siyasal Topluluğu Zirvesi’nden Asya’üstelik İşbirliği ve Cesaret Artırıcı Önlemler Konferansı’na ilkeli ve avangart duruşuyla perçinlediğini tamlayan Oktay, “İnşallah önümüzdeki hafta Malatya’ya gelerek yayın odaklı siyasetimizde eskimemiş sayfalar anahtar. Birlik, muadele ve tesanüt zarfında Cumhurbaşkanımızı, Umumi Başkanımızı bağrınıza basmaya amade mısınız?” ifadelerini kullandı.

“Kendi çözüm mekanizmamızı harekete geçirmiş durumdayız”

Oktay, Cumhuriyetin 100. yılına değme alanda etkili şekilde giriş yönünde 7 dolaşma 24 saat çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ilerleyişine takoz oluşmak isteyenlere en ruhlu cevabı Malatya’dan, Malatyalılarla veriyoruz. İşte Malatya’nın ciharıyek birlikte DOĞRU Tümen döneminde işlenmiş yollar, hastaneler, millet bahçesi, TOKİ konutları, Malatya Stadyumu ve KYK yurtlarını görüyoruz. Bereketin şehri Malatya’birlikte yemeden içmeden sabık yıl çiftçilerimize verilen tarımsal destekler 221 milyon teklik, ekincilik ürünlerinin ihracatı 37,8 milyon dolar. Malatya ve Elazığ’birlikte meydana mevrut depremden bilahare insanımızın yaralarını iletilmek için hemen çalışmalarımızı başlatmıştık, tanık misiniz? Bu, kıyamet yönetiminde ne kadar sekans ve canlı çalışma yapabildiğimizi gösteriyor. Ardından 4 bin 618 konutu depremden etkilenen Malatyalı kardeşlerimize sağladık. Rabb’im bir henüz bu domuzuna şehre kıran yaşatmasın. Malatyalılar varken bizim yolumuzu ki kesebilir?”

Yollarını kesmeye çalışanlara direnim her dolaşma eskimemiş tıpkısı projenin açım sevincini yaşadıklarını dile getiren Oktay, arz ümranlı ekonomilerin üstelik celi yükselen şişkinlik ve sükûnet sinyalleri verdiğini söyledi.

Avrupa ilkin tevessül etmek amacıyla yekpare dünyanın enerji genişlik güvenliği noktasında sert geçecek kış ayları öncesi karalar bağlamış durumda olduğunu anlatan Oktay, “Biz ise Türkiye kendisine hem ekonomik badirelere karşı geliştirdiğimiz mekanizmalar hem bile domestik kaynaklarımız eliyle öz hal mekanizmamızı harekete geçirmiş durumdayız. Avrupa ülkeleri vatandaşına ‘Duş almayın, battaniyeyle oturun.’ diye uyarılarda bulunurken, tığ önlemlerimizi çoktan aldık. 100 lira bire bir doğal gaz faturasının 80 lirasını izzet yerine tığ karşılıyoruz.” dedi.

“Önümüzdeki hafta inşallah bütçemiz bağlanacak”

Enflasyonla mücadeleyi sürdürürken, sahn pahalılığının defa açtığı zorlukları telafi edecek adımları de birer birer attıklarını belirten Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İstihdamda tarihimizin yer erdemli seviyesi olan 31 milyona ulaştık. İhracatta herhangi bir ay rekor kırıyoruz. 2023 bütçe kanun taslağımızı, vatandaşımızı global belirsizliklerden ve risklerden koruyacak, gelişigüzel kesimden insanımızı kollayacak şekilde adil, sosyal ve şefik bire bir tatlılıkla hazırlamış durumdayız. Önümüzdeki hafta inşallah bütçemiz bağlanacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızca Türkiye Nazik Millet Meclisine sunulacak.”

İstihdam odaklı ekonomi programıyla insanların işini, aşını ve geleceğini güvence altına aldıklarını vurgulayan Oktay, “Salgınla gelişigüzel halihazırda elhak ateş almış aynı konuşu düzende, Rusya-Ukrayna savaşının körüklediği hakeza bir müphemlik zarfında, herhangi bir şeye karşın Türkiye dengesinde müracaat etmek herhangi bir yiğidin harcı değil. Bugüne kadar aştığımız badireler, katettiğimiz mesafe ve ödünleme vermeden geldiğimiz noktaya üstelik çarpık çurpuk gelmedik. Gine zorlukları geride bırakacak, milletimizi feraha çıkaracak olan bizleriz, elan iyisi hemen YANLIŞSIZ Parti’yle, Halk İttifakı’yla mümkündür.” diyerek konuştu.

“Düşün birliğine varmaları filhakika ırak belki”

DÜRÜST Tümen’nin, kalkınma hamlesinde yakalanan kalite ve vizyonu, siyasette tıpkısı şekilde uyguladığını anlatan Oktay, Cumhur İttifakı’nın domestik, milli ve yurttaş odaklı siyasetin merkezi konumunda bulunduğunu anlatım etti.

Oktay, muhalefetin riyadan, çarpıtmadan ve karalamadan beslendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kızıl haset yapar üzere aynı masa etrafında buluşup anlaşamadan, bire bir sonuca varamadan, henüz adaylarını bile belirleyemeden kalkıyorlar. Bu suni masada oturanlar elan ilk tıpkısı kaldırımda da yürümemiş, ayrı ayrı fraksiyonlar. Düşün birliğine varmaları filhakika uzak belki, ülkenin geleceği üzere söyleyecek sözleri olmasını ise on paralık beklemiyoruz. Bunları birleştiren HDP/ PKK yandaşlıkları mı? Yoksa dışardan egemenlik almaya belirgin tutumları mı? Önceki bunu bire bir açıklasınlar insanımıza. İşte Kılıçdaroğlu, ABD’dahi turistik yolculuk yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun on paralık ABD’nin, Yunanistan’ı Ege’birlikte kışkırtan tavrını sorduğunu, sorguladığını gördünüz mü? Tıpkısı kez olsun dönüp ABD’li ağabeylerine, ‘Güney Kıbrıs Anadolu Kesimi’ne silah ambargosunu illet kaldırdınız’ diye niteleyerek sorabilmiş mi? Aynı açıklık bile oturup büyükelçilerine betik yazıyordu, karşılık gelmeyince kalkıp gideyim demiş herhalde. Sen bu milletin milli çizgisini savunamayacaksan hangi geziyorsun ABD’de? 6 fazlalık 1’lik o masanın bütün meramı, Türkiye’yi sağda solda şikayet gitmek mi? Milletimizin iradesini hakeza gereksiz bir izan sahne edebilir mi? Bir başkası çıkıyor ‘Hani nerede Karadeniz gazı, namevcut öyle bire bir şey.’ diyor. FETÖ’nün, PKK’nın gözlüğüyle nazır bu 6 zait 1’lik masa görmese üstelik milletimiz görüyor.”

“Karadeniz gazını milletle buluşturacağız”

TPAO’nun, Filyos’ta bittabi canlı tıpkı faaliyet yürüttüğünü Türk milletinin yakından izlem ettiğini ve 16 inçlik natürel gazın taşınacağı anne borazan hattının 140 kilometresinin tamamlandığını, yaklaşık 20-25 kilometrelik kısmın kaldığını anlatan Oktay, denizde 30 geminin 2 bin 500 çalışanıyla düzentileme verdiğini, karada çalışanların sayısının 5 bin 500 civarında olduğunu, toplamda 8 bin kişinin Karadeniz gazını idrak etmek üzere layenkati çalıştığını anlatım etti.

“Biz bu kahraman ekibin emeklerini 6 artı1’lik masaya yedirir miyiz?” diye niteleyerek soran Oktay, bu emeklerin fiyat bulacağını ve Karadeniz gazını milletle buluşturacaklarını kaydetti.

Fuat Oktay, Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir Putin’in dahi Türkiye’yi gaz enerji üssü haline getirmeyi konuştuğu aynı ortamda, 6’lı masanın üyelerinin gelişmemiş bir sürede vatandaşlarla buluşacak gazı inkar ettiğini ve bu sırada çalışmaya bitmeme ettiklerini dile getirdi.

21. kuruluş yılında SELIM Parti’nin umum zamanların ve kamu kuşakların partisi olduğunu, savunma, ihracat, erke ve turizm gibi kip çok alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırmanın Cumhur Reisi Erdoğan liderliğinde kendilerine baht olduğunu vurgulayan Oktay, bu başarıların hikayesinin, avrat kollarıyla, toyluk kollarıyla, temel kademesiyle ayrımsız an birlikte sürekli kül Malatya’ya ulaşması gerektiğini söyledi.

Oktay, eskisiyle, yenisiyle SELIM Fırka teşkilatında kontak ve beraberliğin rastgele şeyden oylumlu olduğunu belirterek, “Temas ve kardeşlik içre sunduğunuz melfuf değere seçkin tür desteği vereceğimizin, sözünü dahi ego buradan benzeri misil henüz sizlere veriyorum. Bu duygularla kuruluştan bugüne Malatya’da YANLIŞSIZ Parti’ye düzentileme vermiş, istek vermiş herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Share: