Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay: Kılıçdaroğlu ABD’de turistik yolculuk yapıyor

Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay: Kılıçdaroğlu ESIR’birlikte turistik seyahat yapıyor

“Bunları birleştiren HDP/ PKK yandaşlıklarıdır”

MALATYA – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MEMLUK Gezisini turistlik geziye kıyasen, “Sen bu milletin milli çizgisini savunamayacaksan hangi geziyorsun ABD’dahi hangi geziyorsun bambaşka ülkelerde” dedi.

AK Parti’nin 2023’e akilane kent buluşmaları programı kapsamında Malatya’ya gelen Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Vefa Yemeğinde DÜRÜST Tümen’bile esbak zaman görev almış isimlerle bir araya geldi. Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayında planlı programda konuşan Oktay’ın hedefinde ise altılı ganyan masa ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Cumhur ittifakının yerel, milli ve yurttaş odaklı siyasetin merkezi konumunda olduğunu ifade eden Oktay, “Ancak hangi eyvah ki karşımızda riyadan, çarpıtmadan ve karalamadan beslenen tıpkısı uymazlık güruhu var. Onun amacıyla bu dezenformasyon yasasına alın çıktılar, çünkü görünüşte besleniyorlar. Kadın im siyaseti yapın bizler gibi, tığ bundan katiyen gocunmayız” dedi.

6 Muhalefet Partisi liderinin tıpkı araya geldiği masayı ‘Altın günü’ hangi benzeten Oktay, “Benzeri masa etrafında buluşup anlaşamadan, aynı sonuca varamadan, henüz adaylarını üstelik belirleyemeden kalktıkları tıpkı muhalefetten bahsediyoruz. Bu suni masada oturanlar henüz evvel benzeri kaldırımda da yürümemiş ayrıca ayrı ayrı fraksiyonlar. Seçkin biri benzeri birinin aynı fikir birliğine varmaları doğrusu uzak belki. Ülkenin geleceği için söyleyecek sözleri olmasını ise on paralık beklemiyoruz. Doğrusu yokta. Onun amacıyla arıyorlar belki bulabilirler Türkiye’bile kendi aralarında bulamadılar 7’inci 8’inci ve 9’uncuyu, herhalde gayrı ülkelerde armaya başladılar” şeklinde konuştu.

Altılı masayı birleştiren HDP/PKK yandaşlıkları olduğunu birlikte anlatım eden Oktay “Milleti aldatmaya çalıştıkları temaşa de işin cabası. Tığ görmez müyüz kardeşim? Bu milleti bu kadar mı akman? Görüyorsunuz, hepiniz aynı araya geleceksiniz teröriste terörist diyemeyen HDP’yi alacaksınız yanınıza bilahare üstelik HDP var mı bulunmayan mu ona vekâlet verecek miyiz, vermeyecek miyiz diye millete ahkam keseceksiniz. Buna de bizim inanmamızı bekleyeceksiniz, milletin inanmasını bekleyeceksiniz” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ÇAKER’birlikte turistlik seyahat yaptığını anlatım eden Oktay, “Kılıçdaroğlu’nun hiç KUL’nin Yunanistan’ı Ege’de kışkırtan tavrını sorduğunu, sorguladığını gördünüz mü? Bir yol olsun dönüp ÇAKER’li ağabeylerine; Güney Kıbrıs Küçük Asya Kesimine silah ambargosunu sebep kaldırdınız diye niteleyerek sorabilmiş mi? Soramazlar. Yürek icap tıpkı arada oturup büyükelçilerine mektup yazıyordu karşılık gelmeyince herhalde kalkıp MEMLUK’ye gidelim dediler. Sen bu milletin milli çizgisini savunamayacaksan ne geziyorsun BENDE’de hangi geziyorsun apayrı ülkelerde. 6+1 lik o masanın hep meramı, Türkiye’yi sağda solda şikayet etmekten ibaret. Milletimizin iradesini hakeza gereksiz ayrımsız konsept entrika edebilir mi?” ifadelerine düzlük verdi.

Mehabetli Babacan’ın Karadeniz’den çıkarılacak doğalgazı eleştirmesine birlikte aksülamel gösteren Oktay, “Benzeri diğeri çıkıyor ‘Hani nerde Karadeniz gazı?’ diyor. Allah’tan kork. Görseniz da görmeseniz bile Filyos’taki gazı 2023’ün önceki aylarında hem bile sizin mutfağınıza bile getireceğiz, sizlerde göreceksiniz. Onlarda bunu yakıp görecekler” dedi.

TPAO’nun Filyos’ta kuşkusuz alevli benzeri iş yürüttüğünü bu milletin yakından izlem ettiğini da belirten Oktay, icraat üzerine üstelik bilgiler vererek şunları söyledi:

“16 inçlik natürel gazın taşınacağı asıl boru hattının 140 kilometresi tamamlandı. Tahminî 20-25 km’lik bire bir hane kaldı. Denizde 30 gemimiz 2 bin 500 çalışanıyla say veriyor. Karada çalışanların sayısı 5 bin 500 civarında, toplamda 8 bin insanımız, Karadeniz gazını takip etmek üzere gece gündüz çalışıyor. Tığ bu kahraman ekibin emeklerini 6+1’lik masaya yedirtmeyiz” diyerek konuştu.

DOĞRU Parti İl Başbuğ Vekili Hakkı Pekel’dahi programda yaptığı konuşmada, AK Fırka’nin bir vefa hareketi olduğunu söyleyerek, “SELIM Partinin sunu koskocaman özelliği politik partinin birlikte, şişman ayrımsız sevgili hareketi olmasıdır. Görevler makamlar gelip beğenilir hep görevler hep makamlar bizim amacıyla imtihandır. Sizler YANLIŞSIZ Öğür’nin bugün temsilcisi olduğu bayrı medeniyet davasına gönül vererek katkı sunmuş kadrolarsınız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gelişigüzel devir ahde vefadan bahsederek hangi kadar vefakâr olduğunu göstermektedir. DOĞRU kadroların genişlik yüce görevi kamu uzuvları ile bir olmak beraber doğmak, geçmişten bugüne cümle kurum mensupları ile gönlünü bu davaya adamış insanlara vefa göstermektir” dedi.

Share: