Cinsî içerikli görüntülerle şantaj: 3 vakfedilmiş

Bartın’birlikte toplumsal medya üzerinden tanıştıkları kişilerin eşeysel içerikli görüntülerini kaydedip şantajda bulunan 1’i avrat 6 can gözaltına alındı. Şüphelilerden 3’ü düşünülerek kayırıcı cerh, çapul, zılgıt, hakaret ve şantaj suçlarından tutuklandı.

Bartın’bile içtimai medya üzerinden tanışma sağladıkları kişilerin seksüel içerikli görüntülerini kaydedip bu görüntülerle şantajda mevcut şahıslarla ait sormaca başlatıldı. Bartın Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca düzenlenen soruşturmada benzeri gazetecinin mal karşılığında zedelenmek edilmesi olayına birlikte karıştıkları belirleme edilen şüphelilerin yakalanması amacıyla Bartın İl Güvenlik Müdürlüğünce düzentileme başlatıldı.

Kimliklerinin ve ikametlerinin tespitinin peşi sıra Bartın ve İstanbul’da eş anlı planlı operasyonlarla Ç.A., M.C.C., Ç.K., T.F. B.C. ve K.G. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına makbuz. Bartın İl Itimat Müdürlüğündeki işlemlerinin peşi sıra K.G. ve B.C. erkin bırakıldı. Ç.A., M.C.C., Ç.K., T.F. isimli şüpheliler ise adliyeye atıf edildi.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ç.A., M.C.C. ve Ç.K. şantaj, bile bile âdem yaralama, yağma, gözdağı ve taşlama suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. T.F. isimli şüphelinin ise adli arama gibi azade bırakıldığı öğrenildi. – BARTIN

Share: