Çiftlikköy Sultanları evvel galibiyetini Havran’a alın aldı

Türkiye Uçan Top Federasyonu Kadınlar 1. Kütle A Grubu ekiplerinden Çiftlikköy Belediyespor, evinde Nermin Hatun Zeytinliği Havran Belediyespor’u 3-1 yenerek sezonun ilk galibiyetini aldı.

Yalova 90. Sene Spor Salonu’nda oynanan 11. hafta mücadelesine Nihal, Darlene, Kovac, Kadriye, Tabiat, Ebru ve Son Adam Adlin’le başlayan kırmızı siyahlılar, geçmiş ve ikinci setleri 25-18’lik skorlarla kazanarak 2-0 öne geçti. Toparlanarak daha mebzul tıpkısı baziçe ortaya koyan Balıkesir temsilcisi, üçüncü seti 25-22 kazanmasını bildi ve oyunu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sette bu posta daha çalışkan oyun sergileyen Çiftlikköy ekibi, seti 25-18, karşılaşmayı ise 3-1’lik skorla kazanarak ligdeki geçmiş 3 puanını aldı. Pasçı Nihal Çalışkan’ın transferi sonrasında toparlanma için giren Çiftlikköy Belediyespor, ligde play-off’u hedefleyen rakibini 3-1’lik sonuçla yenerek koca benzeri galibiyet nail oldu.

Bu sonuçla sezonun altıncı yenilgisini kayran Nermin Bayan Zeytinli Havran Belediyespor yedinciliğe inerken, sezonun ilk galibiyetini düzlük Çiftlikköy Belediyespor, kümede kalma amacında heybetli bir yengi kazandı. Çiftlikköy Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Metehan Karadeniz, galibiyetinden muhit haddinden fazla mutlu olduklarını rapor ederek, “İnşallah bundan sonrasında ligde iyi bire bir cızık yakalayarak galibiyetlere devam etmek istiyoruz. Bizlere değme ahit destek veren Çiftlikköy Belediye Başkanımız ve Belediyespor Kulüp Başkanımız Sayın Büyük Gaye Silpagar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. – YALOVA

Share: