CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Belkili Cumhur Reisi Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Bir Zaman Endişeler Vardı, Amma Deminden Yükselerek…

Fen: TAMER ARDA ERŞİN- Müşteri: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun belkili Cumhur Reisi adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Banko, bir vakitler ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar daha çok gitti. Herhangi Bir güzeşte dönüş terfian devam eden bir atılganlık var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz” diyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ANKA Fen Ajansı’na değerlendiren CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Kargaşa Milletvekili Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını pekâlâ çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları kuşkusuz giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta birlikte denk buluyor. Seçme yerde demet güvenilmez boyutta. Seçkin gittiği yerde mutlaka vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu da iktidara geleceğimizin genişlik heybetli göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların hal istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Her seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin bile burada vatandaşımız rapor ediyor. Tığ da bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Umumi Başkanımız üstelik tek tek bunları anlatıyor. Benzeri fındık bölgesindeyiz. Fındığın yer yüce rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kargaşa, Trabzon. Bu mıntıka en aşkın fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu nahiye. Tabii Düzce, Adapazarı o nahiye da var ama üzülerek söylüyoruz. Temas sene bir beklenti içerisinde üreticimiz. Seçme yıl tıpkısı imge içerisinde. Ama taban bedel açıklandıktan bilahare birlikte fon kırıklığı bitmeme ediyor.

Reisicumhur geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 lira dedi, sonradan giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Demincek bile başıboş piyasada 43 liralık. Süfli temas sene üreticinin alın teri sömürülüyor. Maatteessüf aynı mutluluk düşünün benzeri ecnebi firmaya konfirmasyon ergin durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin karşı terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, bire bir yabancı firma değerlendiriyor. Bu de epey üzücü. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Budun Masası ile gelişigüzel iktidara geldiğimizde, üreticinin alın terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara merbut etmeyeceğiz. Üretecimiz dahi karşı terinin karşılığını katiyetle alacak.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun olasılı Cumhurbaşkanı adaylığına kuşkusuz baktığını ise şöyle anlattı:

“Banko, bir zamanlar bazen endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar artık gitti. Gelişigüzel güzeşte bölüm terfian devam fail tıpkısı atılganlık var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz. Mukaddema ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye niteleyerek bire bir elem vardı. Deminden herhangi bir ziyaret ettiğimde, gelişigüzel öğün geldiğimde desteğin her an arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek biricik ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade ediyorlar.”Share: