CHP’li Özel’den, Mehmet Mürtefi Çelebi’nin YANLIŞSIZ Parti saflarına geçmesine sert tepki: Kendisini haksız yere dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar

CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Hususi, partisinin Bursa İl Başkanlığı vasıtasıyla planlı matbuat toplantısında konuştu. Gündemdeki konulara ait değerlendirmelerde mevcut Özel, AK Tümen saflarına mürur kararı kayran Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Mehabetli Çelebi’ye anif sözlerle yüklendi.

“SİLAH ARKADAŞLARINI BU SÜREÇTE SATMIŞTIR”

Mehmet Mehabetli Çelebi’nin DÜRÜST Fırka’ye geçmesini CHP’ye müteveccih ayrımsız faaliyetler yerine nitelendiren Özel, “Çelebi parti değiştirince basın mensubu bana istifham sormuştu. Ben dahi demiştim ki saray operasyonlarıyla Cumhuriyet Ahali Partisi’nin önünü kesemezler. O dönemde tepkiler gösterdiler. Hangi saray operasyonu diye. Nereye geldik günün böylece? Şike sana saray. Çokça kötü bir şey. Çok seveni kalmadı. Hep üzülüyor ama yapılan işe. 3 aydır RTÜK’te ayrımsız üyelik yersiz. Milletvekili sayısına göre dağıtılıyor. Düne büyüklüğünde ki sayılara bakarak o üye İYİ Fırka’ye düşüyor. 3 aydır RTÜK başkanı olacak saray zebanisi meclise yazıp, bakir RTÜK üyesini seçin demiyor. Dese İYİ Öğür’ye gidecek. O sırada birileri mezata çıkmış, arıyor. Acaba şöyle dolgun aynı öz bulup de partiye kazandırabilir miyim diyerek düşünüyor birileri. O hesabın o pazarlığın adı zaman Mehmet Ulvi Çelebi ergin rüfeka. Yarın yazıyı üdeba. RTÜK üyeliği harcama. Mehmet Ulvi Çelebi bire bir RTÜK üyeliği karşısında gelişigüzel savaş ettiği, fariza yaptığı kumpaslarla mahpushane yattığı, bazılarının hayatını kaybettiği zırh arkadaşlarını bu süreçte satmıştır” dedi.

“CENABIHAK KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN”

Çelebi’nin RTÜK üyeliği üzere ‘U’ dönüşü yaptığını anlatım eden Özel, “Mehmet Mürtefi Çelebi’ye başarılar diliyorum. Atatürk’e ölüm cezası fermanı çıkaran Vahdettin’in savunucularıyla Vahdettin’in savunucularının partisinde kendisine başarılar dilerim. Mehmet Büyük Çelebi’ye evcil seçimlerde üç ilkokul kişinin kafasını karıştırır mı acaba diyerek Osman Öcalan’ın ayağına TRT kameramanı, muhabiri yollayanların partisinde başarılar dilerim. Kendisini nahak yere bire bir sürü komutanıyla alay malay hapishaneye dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar dilerim. Özlük adıma da şöyle tıpkı öz var. Erte öteki çevrim Kemal Satış üstelik Iye Satış da bunu anılarında edip, tığ üstelik yazarız. Tığ gencecik bir teğmenin aynı kızı sevmişti. YANLIŞSIZ Parti’yle FETÖ ortaklaşa kumpasla o teğmeni cezaevinde tutuyorlardı. O teğmen varmak istiyordu. ‘Nikah şahidini nereden bulurum’ diyordu. Kemal Mir ve Ege Ağbaba ile cezaevine gittik. Tığ; bu bayrak, bu yurt, bu toprak için yemin içmiş benzeri teğmenin nikahına şehadet etmiştik. Zaman bir RTÜK üyeliği için zırh arkadaşlarını satan birinin ‘U’ görüşüne şehadet ediyoruz. Siyasetin bu tarafı bile yaşanılmayası bir taraf amma hepimiz bundan ibret alıyoruz. Tanri kimseyi Mehmet Yüce Çelebi ve buna tenezzül fail YANLIŞSIZ Öğür’nin durumuna düşürmesin” şeklinde konuştu.

2013 yılında Ergenekon Davası kapsamında Hasdal Askeri Cezaevi’nde mevkuf bulunan Mülazım Mehmet Büyük Çelebi’nin nikah şahitliğini CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu yapmıştı

“AK PARTİ İLE BİR BIR TANE ERKEN SEÇİME GİDERİZ”

Hususi, bir gazetecinin ‘Neden sansür yasası gündemdeyken başörtüsüyle gündemi değiştirdiniz, DÜRÜST Öğür ile CHP yakınlaşıyor mu?’ sorusunu ise “40 maddelik kanunların 1-1,5 günde geçtiği divan tutanaklarında sayımsız örnek var. Bu yasa 5 aydır geçmiyor. CHP’nin direnci yardımıyla. Geçen hafta bile çabucak 12 konu geçti. Balaban ayrımsız direnç gösteriyoruz. Parlamenter demokrasiyle çöz tüzüğün ve anayasanın halk verdiği hep imkanları, bilcümle engelleme yöntemlerini kullanıyoruz. Bu hafta de kullanmaya bitmeme edeceğiz. Sonraları Esas Mahkemesi var, bilahare bunu millete ifade etmek var. Doğrudan mevrut ve kullanılmayan bire bir imkan yok. Ama bu ikilemin şöyle benzeri makul tarafı var. Aynı tarafta basını sansürleyenler, başka tarafta iktidarlarını dayandırdıkları benzeri mağduriyeti özgürlük alanına çevirmeyi önerenler tartışıyor. Bu siyaset tarihi açısından da kıymetli aynı muadele, kıymetli ayrımsız ikilemdir. Ben burada tıpkısı sıskalık değil bir tarihi teşrih sukut kendisine görüyorum. Tığ Doğruluk ve Kalkınma Partisi’yle benzeri bir tane şeye gideriz erken seçime gideriz. İstiyorlarsa gelsinler gidelim. Onlardan yana düşen ağacın gölgesinde durmayı yanlışlık sayarız. Onlardan yana uçan kuşa gözümüzü değdirsek gözümüzün nurunu savurganlık eylesin.” diyerek yanıtladı.

Share: