CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Tümen ekip başkanvekillerinden eş izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti kol başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların adalet ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydınlık, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir şehremaneti meclislerinin SELIM Tümen ekip başkanvekilleri, Tekirdağ’dahi Rumeli İskelesi’nde matbuat toplantısı düzenledi.

Toplantının ortak açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi DOĞRU Fırka Ekip Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Partili 11 büyükşehir kol başkanvekilleri yerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün uğur gösterdiği çağcıl medeniyetler seviyesinin üzerine ayazlık gayesi doğrultusunda olduklarına aksan yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhurbaşkanı Recep Takbih Erdoğan’ın rağbet belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa adalet ettiği hizmeti çevirmek ve verilmesini özlemek üzere ayrımsız araya geldiklerini tabir etti.

Yaklaşık 100 yıl ilk Gazi Mustafa Kemal Atatürk eliyle kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”hangi dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün seziş ve hedefleriyle yakından veya alarga benzerliği bile kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun diğer milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst us güdümünde ilerleyen bire bir siyasal bina haline mevrut partinin tabir yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun esas prensibinin “hareket adına bahane hatırlamak” olduğunu gelecek sürdü.

“Tahminlerinden imdi bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine esas göndermediğini sav ettiğini tabir fail Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları umum açıklamalarda, ‘hükümet bize gerçek göndermiyor’ diye niteleyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve kıygın edebiyatı fail CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, bugün aile sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine dökme devlet ödeneğinden bir örnek vererek ispat etmek ve gerçekleri halkımızla kabullenmek istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı dirimsel bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, AK Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı üzere merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin lira göndermiştir.

Öyle benzeri CHP’li şehremaneti düşünün kim beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan YANLIŞSIZ Partili hükümete yönelik, ‘YANLIŞSIZ Parti hükümeti mal göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle yatırım yapamıyoruz’ yalanlarıyla hareket bilmezliklerine bahane kendisine hükümeti suçlasın ve epey yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimsel bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini esasen SELIM Tümen hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan da anlaşıldığı kabil Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir belediye başkanları üstelik dersiz topsuz beyanatlarla umumi başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP vasıtasıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin YANLIŞSIZ Parti kadro başkanvekilleri adına zaman hem Kılıçdaroğlu’na hem da millete yetişkin çağrıda çıkmak için bir araya geldiklerine meni etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını iddia fail Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz eliyle yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve aciz yüzünden hemencek çökmektedir. Belediye başkanlarınıza elan önceki yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı fiyat bulmamıştır. Uray başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve seçme ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken de algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef belediye başkanlarınızın bu yalanına siz üstelik eş olmaktasınız. Demincek sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi tanıt etmeye davet ediyoruz. Bunu tanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri ilan ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar genişlik pahalı suyu kullanıyor”

Yüksel, DOĞRU Partili belediyelerin seçme antlaşma çalışmaya, üretmeye, milletin doğruluk ve hukukunu korumaya devam edeceğini vurguladı.

DÜRÜST Partili belediyelerin muttasıl çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin algı, yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek amacıyla layenkati çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin yer pahalı suyunu kullandıklarına aksan fail Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Şebeke İdaresi olduğunu müstakbel sürdü.???Share: