CHP’deki yumruklu saldırının ardından toplu incizap

CHP’deki yumruklu saldırının ardından şişman ricat

İstifa fail Kiraz Gençlik Kolları Başkanı’ndan CHP’ye büyük reaksiyon

İZMİR – İzmir’birlikte, geçtiğimiz günlerde CHP Kiraz İlçe Örgütü aracılığıyla düzenlenen tesanüt yemeğinde İlçe Toyluk Kolları Başkanı Serkan Barut’un eski dönme İlçe Cahillik Kolları Başkanı aracılığıyla yumruklu saldırıya uğraması olayının ardından Komutan Barut, beraberindeki 30 kişiyle bu arada istifa ettiğini duyurdu. Barut, istifa gerekçesi olarak, görüntüleri basına sızdırdığı suçlamasıyla tümen tarafından disipline sevk edilmesini gösterdi.

Olay 28 Eylül akşamı, CHP Kiraz İlçe Örgütü tarafından bire bir düğün salonunda planlı ilişki, muadele ve dayanışma yemeğinde meydana geldi. Etkinliğin bitmesine kısa bire bir süre kala ailesi ve programa katılan misafirlerle dostça eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Barut, eski çevrim Bilgisizlik Kolları Başkanı S.K.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Barut’un uğradığı yumruklu saldırının ardından, ayrıksı partililer ile S.K. ortada yumruklaşmalar yaşandı. Ortalığın bir anda cidal alanına döndüğü o anlar kameraya yansıdı. Görüntülerde S.K.’nin, Barut’a arkadan hızlıca yaklaşıp ağırlık attığı ve partililerin bile daha bilahare olaya karışma olduğu anlar vadi aldı.

Hem saldırıya uğradı, hem disipline atıf edildi

CHP Kiraz İlçe Yönetimi, yumruklu saldırıya uğrayan CHP Kiraz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Barut’u disipline irsal etti. Gerekçe namına dahi cenk görüntülerini basına sızırmak gösterildi. Yaşananlara başkaldırı fail Barut 30 birey ile gelişigüzel gençlik kolları başkanlığı görevinden ve üyesi olduğu CHP’den çekilme etti.

“Görüntüleri benim sızdırmama ister var mı?”

Sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden konuya ilgilendiren yaptığı açıklamada olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını öne süren Barut, “Saldırıya uğrayan ego, Disipline giden ego. Üstü kapatılmaya çalışılan olayın almaç kayıtlarını basına sızdırdığım ile ait suçlu gösterilen yeniden ego. Basına açıkça olan, matbuat mensuplarının birlikte olduğu ayrımsız yemekte görüntüleri benim sızdırmama lüzum var mı? Burada kıygın olan biri varsa bakış benim. Bu hadise yaşandıktan sonradan olayın eğin kapatılmaya çalışıldı” diye niteleyerek yaşananlara aksülamel gösterdi.

“CHP içerisinde bazen kişiler, Atatürk’ün ışığında yürümüyor”

CHP’nin değme kademesinde gâh kişilerin Atatürk’ün ışığından yürümediğini gördüğünü söyleyerek, beraberindeki 30 kişiyle alay malay partiden çekilme ettiğini açıklanan Barut, “Cumhuriyet Umum Partisi ortamında kâin kâh kişilerin düşüncelerinin Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ışığından ilerlemediğini görüyoruz. 10 yaşından beri bayrağını gururla salladığım ve on paralık aynı beklenti durumunda bulunmadığım Cumhuriyet Altını Umum Partisinden zaman den itibaren 30 misil arkadaşımla birlikte istifamı vermiş bulunuyorum. ‘Hak Hukuk Adalet’ diye bağırdığımız bu dönemde tümen içeresinde demokrasinin benzeri zaman evvel gelmesi temennisiyle” sözlerine yer verdi.

Share: