CHP Umumi Başkan Yardımcısı Ayvaz, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Genel Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Erkek, “Divan 1 Ekim’bile açılıyor. 2 Ekim’de CHP’nin sülale sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda rastgele husus haddinden fazla değişik olacak.” dedi.

Parti Divan Üyesi Düş Akdoğan ve Eş Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a mevrut Ayvaz, partisinin memleket başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’da çalışma yürüteceklerini belirtti.

Parti, Millet İttifakı ve 6’lı masa namına çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Koca, şöyle konuştu:

“Demokratik ünsiyet devleti üzere güçlendirilmiş mebus sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle bitmeme edemez. İlk seçimde Ulus İttifakı’nın cumhur reisi adayı Türkiye’nin 13. reisicumhur olacaktır. Öncelikle vatandaşın gösterişli sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Divan’ten çıkaracağımız kanun ‘siyasi aktöre yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ üzerine olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız amade. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı.”

“Divan 1 Ekim’üstelik açılıyor. 2 Ekim’de CHP’nin eş sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda her şey haddinden fazla değişik olacak.” diyen Koca, iktidarları döneminde evvel yapacakları işlerden birinin de “Orta Şark Hazar ve İşbirliği Teşkilatı”nı kurmak olduğunu kaydetti.

Teşkilatın müessis devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Ayvaz, şöyle devam etti:

“Sonraları diğer devletler dahi katılacak. Orta Doğu’da sorunlar çözülecekse buradaki devletler ve milletler çözecek. Bu çalışmaların bütünü yapılıyor. Intihap kararı alındığı aktarılma Türkiye abat bire bir koku matlup. Türkiye’nin kaynakları ve kalifiye tüvana nüfusu var. Hiç kimesne etnik kimliği, inancı, mezhebi, düşüncesi ve yaşam tarzı sebebiyle ötekileştirilemez. Buna asla izin edilmeyecek. 85 milyon hazar ve yaşayış ortamında bilcümle alay malay yaşayacağız.”Share: