CHP Tekirdağ İl Başkanlığı Öncülüğünde Toplanan Yardımlar Hareket Bölgesine Ulaştı

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde toplanan yardımlar, yer sarsıntısı bölgesi Hatay ve Gaziantep’e ulaştırıldı. Çerkezköy Şehremini Vahap Akay, “Bu misil da yardım yaralarımızı alay malay dercetmek üzere yardım TIR’larımızla Tekirdağ’dan yola çıktık. Hatay ve Gaziantep’in köylerinde çadırlar kurduk. Yurttaşlarımızın yanındayız. Bu edisyon günleri alay malay aşacağız” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP İl Başkanı Yanardağ Nallar, Çerkezköy Belediye Reisi Vahap Akay, Hastalıklı Belediye Reisi Ahmet Sarıkurt, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Tekirdağ İl Eş Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partililer, depremzedeler amacıyla toplanan müzaheret malzemelerini geçmek amacıyla 12 Mart Veriş günü sarsıntı bölgesine gitti.

YARDIM MALZEMELERİ DEPREMZEDELERE TESLİM EDİLDİ

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı öncülüğünde toplanan 120 nüsha otağ, 200 skor akak, 100 adet ranza, 600 koli erzak paketi, bin 250 takım iç çamaşırı, 2 TIR dolusu su, 20 koli çikolata, 300 kilo saflık malzemesi, 1 adet büyük elektrik üreteci, 600 nüsha battaniye, göstermek, 120 skor soba ve 50 sayı da elektrikli ısıtıcı CHP’li heyet yoluyla Hatay ve Gaziantep’te depremzedelere ulaştırıldı. CHP’li astronomi deprem bölgesinde çadırların kurulumunu da yaptı.

Depremin geçmiş anından beri tamam Tekirdağ halkının depremzedeler amacıyla yegâne yürek olduğunu ve facia bölgesine TIR’lar dolusu yardımların ulaştırıldığını kaydeden Komutan Akay, “Bu sefer dahi müzaheret yaralarımızı gelişigüzel kaplamak amacıyla yardım TIR’larımızla Tekirdağ’dan yola çıktık. Hatay ve Gaziantep’in köylerinde çadırlar kurduk. Yurttaşlarımızın yanındayız. Bu pres günleri gelişigüzel aşacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: