CHP Genel Başkan Yardımcıları Yağız ve Akın, İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı

CHP Umumi Komutan Yardımcıları Gülizar Biçer Kişmiri ve Ahmet Akış ile Uşak Mebus Özkan Flama, CHP Çeltek İl Istişare Heyeti Toplantısı’nda partililerle buluştu.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Kara, Atatürk Ekin Merkezi’nde düzenlene toplantıda, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında sorumluklarının elan da vahim olduğunu söyledi.

Son dönemde “Altılı masa çatırdıyor.” üzere söylemlerin ortaya atıldığına belen eden Karaca, şöyle konuştu:

“Altılı masa, demokratlık için, özgürlükler üzere zinde ayakta duruyor. Altılı Ganyan masayı çatlatmak üzere ellerinden geleni yapıyorlar mı? Yapıyorlar amma oradaki 6 liderin, özellikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kalkmak üzere bu ülkeye bir borcu var. Hepimizin borcu var. O liderler değişik görüşlerde, değişik politik düşüncelerde olsalar da kuma paydaları, biricik yabanlık hükümetten bu ülkeyi yetmek, Cumhuriyet’i baştan kimsesizlerin kimsesi beğenmek. Yeniden bu ülkede Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında güçlendirilmiş parlamenter cümle ile bu ülkeyi demokrasiyle buluşturmak.”

“Biz hazırız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın dahi Türkiye Cumhuriyeti’ni yeri ayrımsız program ve kalburüstü kadrolarla ayağa kaldırmayı istediklerini söyledi.

Akış, “Tığ hazırız. Eskimemiş kurallarla, bakir kurumlarla, kullanılmamış kadrolarla hazırız. Bilcümle projelerimiz amade. Yalnız haset bekliyoruz. O gelen dönem Allah’ın izniyle milletimizin demokrasiyle buluştuğu, taçlandırdığı ve insanların gelgel gücünün arttığı ayrımsız aktarılma olacak. Bilcümle gelişigüzel bunu sonuçlandıracağız.” ifadelerini kullandı.

“6 liderimizin verdiği karara utanmak duyacağız”

CHP Çeltek Milletvekili Yalın birlikte reisicumhur adayı olmaları durumunda belediye başkanlarının görevlerinden ricat etmeleri gerektiğini hatırlattı.

İstanbul ve Ankara’daki büyükşehir şehremaneti meclislerinde Cumhur İttifakı’na mensup üyelerin çoğunlukta olduğunu hatırlatan Yalım, “Bilindik bilindiği için meclisteki çoğunlukları cihetiyle Cumhur İttifakı, bizim şehremaneti başkanlarımızın ricat ettiği dönüş buraları elimizden algı. Onun üzere hakeza tıpkı hataya düşülmez diyorum. Bu, tabiatıyla ki benim şahsi görüşüm. Ferdî görüşümü açıklıyorum. Tabii ki 6 liderimizin verdiği karara saygı duyacağız.” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun reisicumhur adayı olması gerektiğini düşündüğünü ve bunun üzere elinden gelen mecmu çabayı göstereceğini dile getiren Sıcaklık, “Bunun üzere ego elbette kim ‘Parlamenter sisteme geçiş döneminde cumhurbaşkanının isminin çokça çok önde değil, kesinlikle vekil sisteme geçecek olan, 6 liderin aldığı kararların uygulayıcısı konumunda olacak kişiyi inşallah cumhurbaşkanı yapacağız.’ diyorum.” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Uca Karaoba’nın kentte yaptıkları çalışmaları anlattığı sunumun arkası sıra güruh, basına tutkun bitmeme etti.

Share: