Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hava, “Bizim seçimlerle ilişkin hiçbir kaygımız olmadı”

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gurur, “Bizim seçimlerle ilişik tek kaygımız olmadı”

SİVAS – Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Alım, Sivas’ta yaptığı konuşmasında seçimle ilgili tek kaygıları olmadığını, elan bereketli benzeri gelecek yeryüzü kaygıları olduğunu söyledi.

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Hava, ‘2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları’ programları çerçevesinde Sivas’ta katıldığı aynı seri programların peşi sıra Sivas’ın Koyulhisar ilçesine geçerek Aydınlar köyünde TOKİ marifetiyle nesir edilen Emsal Ekincilik karye projesinin açım törenine katıldı.

Kurum burada yaptığı konuşmada, hiçbir intihap kaygıları olmadığını tabir yazar, “Diyorlar ki bize ‘önümüzde seçim var, seçimle ilgilendiren aynı kaygınız var mı?’ Bizim seçimlerle ilgili hiçbir kaygımız olmadı. Allah’ın izni ile bundan sonrada olmayacak. Amma kıymetli kardeşlerim şu kaygımız var. Çocuklarımız üzere, gençlerimiz amacıyla, geleceğimiz için henüz gani tıpkısı ati sunma kaygımız var. Bunun için savaş ediyoruz. 12 sene esbak aradan, projemiz tükenik, vatandaşımız erinç ve mutluluk içerisinde Tarım Karye konutlarımızda oturuyorlar. Buraya sizlerin duasını kabul etmek amacıyla geldik. Bizim için yeryüzü büyük bahtiyarlık bu. Nerede tıpkı facia olsa biz sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2 saat içerisinde afet bölgesinde oluyoruz. Vatandaşımızın tekmil sıkıntılarında onlarla omuz omuza, istem gönüle bütün eksiklerini gideriyor, tıpkı taraftan birlikte yeni dirim alanlarının resmini çiziyor ve o resmi üstelik aceleci benzeri şekilde yapmaya hız gösteriyoruz.” dedi.

“Beniz yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık”

Vekil Gelgel konuşmasında 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdıklarını ifade ederek şunları söyledi. “Bize ihtilaf diyor kim ‘ne bu aceleniz, coşkunluk oluyor 3 dönüş sonradan konutları gösteriyorsunuz’ 15 aktarılma sonra geçmiş konutları teslim ediyorsunuz. Nedir bu acele’ Bizim acelemiz milletimizi açta açıkta bırakmamaktır. Bizim acelemiz Türkiye’mizi milletimizi asri medeniyeler seviyesine çıkarak canlı Türkiye yapmaktır. Bizim acelemiz Dünya’nın en şişman 10 ekonomisi arasına ülkemizi sokmaktır. Gençlerimizin geleceğe güvenle baktığı ve bu manada birlikte süratle kolaylıkla değme alanda kendine yeten defans sanayinde; tarımında, turizmimde, enerjisinde kendine yeten tıpkısı devlet ika anlayışıyla çalışmaktır. Bizim hayallerimiz var. Hayali olmayan aha bu projeleri birlikte gerçekleştiremez. Bizim dertlerimiz var. Dertliyiz bu ülkeyi inşallah hep gelişigüzel burada Aydınlar köyünün sakinleriyle Koyulhisar’ımızda Suşehri’mizde Sivas’ın 16 ilçesiyle merkeziyle inşallah geleceğe taşımaktır. 2023 yılında dahi Halk ittifakını Cumhurbaşkanı’mızı baştan seçmece inşallah yıpranmamış yüzyılın Türkiye’sine başlamaktır. Sizler herhangi bir ant bizlere bindi oldunuz. Değme devir arkamızda oldunuz. Çarpış demediniz gezi eylemleri demediniz hep Cumhurbaşkanımızı desteklediniz. Desteklemeye bitmeme ediyorsunuz. Rastgele şeyi yaptık mı yapamadık. Ama sakıncasız olun yüzyılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık. Yapmaya bitmeme edeceğiz. Bakım etmeye bitmeme edeceğiz. Ürün yapmaya Eser siyaseti yapmaya bitmeme edeceğiz. Varsın ihtilaf her nev eleştiriyi yapsın varsın tehalüf seçme tip iftiraları, yalanları söylemeye devam etsin tığ milletimize bakım yolunda aşkla şevkle azimle kararlılıkla devam edeceğiz.”

Konuşmanın ardından Eş Ekincilik Köyü dualarla açıldı. Açılışın arkası sıra vekil Hava ve beraberindekiler proje alanına fidan dikti.

Share: