Çaykur Rizespor-Eyüpspor maçının peşi sıra

Spor Mabat 1. Lig’in 9. haftasında sahasında Eyüpspor ile 0-0 berabere kalan Çaykur Rizespor’un beceri direktörü Bülent Korkmaz, “Oyundan memnunum ama istediğimiz sonucu alamadık. Oynamaya bitmeme edeceğiz, yola bitmeme.” dedi.

Korkmaz, maçın ardından planlı matbuat toplantısında, mücadelelerinden ekolojik ortam oyunculara teşekkürname etti.

Maça bol başladıklarına değinen Korkmaz, “75 zaman yüksek oynadık. Hoppadak sonucu belirleyemedik. Sonuç 15 dakikada istediğimiz verimi alamadık. Oyundan memnunum ama istediğimiz sonucu alamadık. Oynamaya bitmeme edeceğiz, yola bitmeme.” diyerek konuştu.

Serencam haftalarda maça yerel oyuncularla başlaması ile ilgilendiren Korkmaz, “Yerli ecnebi oyuncu diye fark etmiyoruz. Oyuncular ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Sürecin bazı bazı geç olması, düzenin oturması, ahit alıyor. Henüz iyi olmak amacıyla yola bitmeme edeceğiz. Bazen arkadaşlarımız ilerleyici haftalarda elan mebzul olacak.” ifadelerini kullandı.

Taraftarın kendisini istifaya çağırmasına kırgın olmadığını vurgulayan Korkmaz, taşlama olmadıktan sonradan kendisinden çıktı ümit içre olan taraftarın istifaya çağırmasının saf olduğunu sözlerine ekledi.

Eyüpspor cephesi

İstanbul temsilcisinin beceri direktörü İbrahim Üzülmez, Rize deplasmanının herhangi bir takım amacıyla zor olacağını kaydetti.

Üzülmez, sonuç iki haftada gol yemeyen ve 2 galibiyet alan takıma alın oynadıklarını meni ederek, şunları söyledi:

“İki takımında evvel yarıda çok pozisyonu namevcut. İkinci nısıf ise elem başladık. İkinci yarı evvel 20 dakika süresince gidişat verdik, gol yiyebilirdik. 70’nci dakikadan sonradan ise oyunun kontrolü bizdeydi. Recep Niyaz ve Babel ile kemiksiz pozisyonlarımız vardı. Erek Uçan girdikten sonraları tevhit ataklar bulduk ama atamadık. Genel kendisine böyle tahakküm ayrımsız deplasmanda 1 fakül değerlidir. Bazı Bazı kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz. Baziçe adına ayrımsız tık henüz dolgunca olmalıyız. Biraz daha gelişmemiz gerekiyor. Değme karşılaşma özgür favori görmeleri ağırlık oluşturuyor. Daha aşkın mücadele ederek camianın beklediği hedeflere ulaşmak istiyoruz.”

Ligde şampiyonluk yarışının fırtınalı geçeceğine değinen Üzülmez, “Samsunspor geniş kadroya topluluk. Çaykur Rizespor sezona istediği üzere giremese de tanıdık oyuncularla kurulu. Rizespor’da yabancı aktör oynamıyor amma Cümbüş, Koray, Emirhan, Kubilay ile küme tecrübesi var. Pir tıpkı yığın oluyor. Geride mütezayit 9 haftada 2 benek barajını yakaladık amma artık istemeliyiz. Bu ligin şartlarında mücadele etmek, yaşayan doğmak zorundasınız.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: