Camekân Kadıgil: “Bu Ülkede Başörtüsü Diye Niteleyerek Benzeri Dava Namevcut Amma Saray Rejiminin Tığ Kadınlarla Haddinden Fazla Okkalı Bire Bir Sorunu Var”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Merdiven Kadıgil, “Bu ülkede başörtüsü diyerek bire bir sevgili bulunmayan amma saray rejiminin tığ kadınlarla çokça bunaltıcı tıpkısı sorunu var… Bizden kastım, bağımsız, eğlenen, kahkaha atan, canı istediği kabilinden müracaat etmek isteyen, düşünen, üreten, özgürcesine çalışmak talip kadınlarla” dedi. Kadıgil, Meclis’te görüşmeleri süren “sıkı denetim yasası” teklifiyle ilgili “Geçmiş, bugün, erte sansür yasası görüşülecek. İradesi sıfır parmaklar talimatla kalkacak, inecek. Geçtik selen yapmayı tıpkı ‘RT’ yapanı bile hapse tıkmaya çalışacaklar” eleştirisini yaptı.

TİP İstanbul Milletvekili Limonluk Kadıgil, TBMM’dahi düzenlediği basın toplantısında gündeme ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’da kadınların başörtüsü sorunu yaşamadığını ifade eden Kadıgil, “Kadınların başörtüsü sorunu yok, ama bu memlekette hangi var biliyor musunuz? Herhangi Bir Allah’ın haset yeryüzü yakınındaki erkeğin keyfine bakarak işlem diye niteleyerek sürat gören, yasaları uygulamayan, infaz etmek isteyen panel İslamcı iktidar yüzünden 30 dulda kararına karşın öldürülmüş kadınlar var bu ülkede” diyerek konuştu.

Kadıgil’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İRADESİ SIFIR PARMAKLAR TALİMATLA KALKACAK, İNECEK: Siyasal İslamcı ayrımsız nüfuz cümlemizi sıkıştırdığı sonuç mecra olan içtimai medyayı da tamlık bugünlerde us dışı aynı aranjman ile yok etmeye çalışıyor. Şu anda Meclis’teyiz. Geçmiş, bugün, yarın sansür yasası görüşülecek. İradesi olmayan parmaklar talimatla kalkacak, inecek. Geçtik bilgi yapmayı ayrımsız ‘RT’ yapanı de hapse tıkmaya çalışacaklar. Tığ eksiksiz de buna alın uğraş vermemiz gereken saatlerde yine karı bedeni üzerinden yöntem üretmeye çalışan yaşlı erkeklerin ürettiği serencam adım boş tıpkısı ruzname ile alın karşıyayız.

KIZ KARDEŞLERİMİZİN BAŞÖRTÜSÜ DİYE BİR SORUNU YOK: Memlekette tek gündemde da sıfır benzeri sevgili çabucak de ne şiddetli ki Medeni Kanun’un kabul sene dönümünde serencam derece fuzuli ayrımsız şekilde Türkiye’nin birincil gündemi haline getirilmiş durumda. İnançlı, imansız ayırt etmez bu ülkedeki kadınların birincil sorunu laikliği ayaklar altına alanlar, bir dahi çeşitli kaygılarla laikliğin ayaklar altına alınmasına patırtılı çıkartamayanlardır. Sonda söyleyeceğimi bir anda ve eksiksiz kadınlar yerine arz özellikle boş söylüyorum, tığ kadınların gayrı kesimden erkeğin bedenimiz, kılığımız, kıyafetimiz üzerinden popülist siyasetlerini görmesine çıngı büyüklüğünde ihtiyacımız bulunmayan. Çünkü yıllardır başı kilitsiz küreksiz, sınırlanmış ayırt etmez alay malay mücadele verdiğimiz yekpare kız kardeşlerimizin şu anda başörtüsü diyerek bire bir sorunu bulunmayan.

BİZ KADINLARIN SARAY REJİMİ İLE SORUNU VAR: Bu ülkede başörtüsü diye niteleyerek ayrımsız ülkü yok ama saray rejiminin biz kadınlarla haddinden fazla okkalı aynı sorunu var. 20 yıldır biz bu iktidardan çekiyoruz. Dedim evet bizim şu anda başörtüsü diyerek tıpkı sorunumuz namevcut. Tığ kadınların saray rejimi ile bire bir sorunu var. Saray rejiminin bizimle sorunu var. Bizden kastım, bağımsız milletvekili, eğlenen, gülme atan, canı istediği kabil gitmek talip, düşünen, üreten, özgürce işlemek talip kadınlarla…

ERKEĞİN İKİ DUDAĞI ARASINA BIR TANE EDİLMEK İSTENEN KADINLAR VAR BU ÜLKEDE: Bakın beyler; bu memlekette kadınların başörtüsü sorunu bulunmayan, amma bu memlekette hangi var biliyor musunuz? Rastgele Allah’ın günü sunu yakınındaki erkeğin keyfine göre alışveriş diyerek ivinti gören, yasaları uygulamayan, uygulamak talip panel İslamcı nüfuz yüzünden 30 dulda kararına rağmen maktul kadınlar var bu ülkede. Tecavüze uğrayıp maktul, ardından dahi edepsizcesine onun birlikte orada ne işi varmış diye konuşulan kadınlar var bu ülkede. Çocuğunu bırakacağı çocuk yuvası, yaşlısına, engellisine bakacak ayrımsız kalıp olmadığı amacıyla okumasına, çalışmasına, dokuz canlı kutsi ailesi yoluyla cevaz verilmediği üzere kaderi evdeki erkeğin iki dudağı arasına ayrılma yapılmak maksut kadınlar var bu ülkede.

ÇOCUĞUNU FÖN MAKİNE İLE ISITMAYA ÇALIŞIP BILAHARE BILE CANINA KIYAN KADINLAR VAR BU ÜLKEDE: Bu ülkede kadın avukatların etek durmaksızın karışabileceğini sanacak kadar haddini aşmış erkek hakimler var. Sahnede istediğini giydiği, söylediği, LGBTİ artıları savunduğu için hapse atılmış kadınlar var bu ülkede. Bunlar kadınların derdi. Çocuğunu fön makinesi ile ısıtmaya çalışıp sonralari canına kıyan kadınlar var bu ülkede. Bebeğine, bez, çaça, süt alamayan kadınlar var. Kısaltmak zorunda olduğu pedi alamadığı amacıyla gazete kağıtlarını ped niyetine kullanmaya çalışan kadınlar var bu ülkede.

SİZ BOĞAZINA KADAR SUÇA BATMIŞ SÜLALENİZİ ESIRGEME DERDİNDESİNİZ: Tığ şurası çok bereketli biliyoruz kim siz kadını, çocuğu, aileyi filan arkalamak derdinde değilsiniz. Siz boğazına kadar suça batak sülalenizi dulda derdindesiniz. Tığ bunu haddinden fazla gani biliyoruz. Sağcılar ile sağcılık; açık oturum İslamcılar ile siyasal İslamcılık yarıştırma derdine düşerseniz kazanan benzeri sefer daha açık oturum İslamcılar evet.”

Share: