“Cali hekim”un babası Mürtefi Özkiraz, kızını anlattı

Tekirdağ’dahi, “yapmacıklı doktor” soruşturmasında tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın babası Ulu Özkiraz, “Ben kızımı hekim olarak biliyorum. ‘Helal olsun, çalım duyarım’ dedim. Sahteliğinden tek haberimiz yok.” dedi.

Özkiraz, AA muhabirine, kızı Ayşe’nin annesi S.A’dan 2009 yılında boşandığını, 2011 yılında ise ikinci sefer evlendiğini ve kızının boşandığı tarihten bu yana annesiyle yaşadığını söyledi.

Kızıyla ilişik durumu medyadan öğrendiğini tamlayan Özkiraz, “Ben kızımı hekim namına biliyorum. ‘Helal olsun, hava duyarım’ dedim. Sahteliğinden hiç haberimiz yok. Ben bin kilometre bu yandayım. O benden bin kilometre uzakta.” ifadesini kullandı.

Tekirdağ’a 2012’de yerleştiğini ve 6 sene orada yaşadıktan sonra Tokat’a döndüğünü anlatan ata Özkiraz, “Tekirdağ’üstelik yaşadığım müddet içerisinde kızımı iki defa gördüm. İlkinde kızımı Kapaklı’de yanıma rahmetli dayısı getirdi. İkincisinde ise yeğenim ile oğlum Kumbağ’üstelik plaja getirdiler. Orada ince şekilde kızımla görüştüm. Kızım bana, ‘Baba ego okuyorum, okursam bana bindi olur musun?’ dedi. ‘Kızım biliyorum, başarılısın. Abin ve ben sırtımızda taş taşırız, yeter kim sen oku kızım. Oku kendini kurtar’ dedim. Benim dediğim bu.” diye niteleyerek konuştu.

Ağabeyinin kardeşine sonsuz bindi olduğunu vurgulayan Özkiraz, şunları kaydetti:

“Benim traktörüm satıldı. Abisi yine para gönderdi. Darülfünun tababet kitapları önceki sene 12 bin liralık idi, tıpkısı traktör parası. Abisi sonsuz parasını aktardı. Kamyonum de satıldı. Kamyonumdan üstelik traktörümden dahi oğlum para verdi. Oğlum onu müft bırakmadı. Oğlum, doktor çıkınca de yanına gitti. Biz burada şoka girdik. Benim kızımı suçlamasınlar, o bala. Ego kızımın sonuna kadar arkasındayım. Bu duygusal çıkana kadar kızımın yanındayım.”

Olay

Çerkezköy Büyüklük Hastanesi yetkilileri, hastanede bilirkişi benzeri doktorun yanında kestirmece 4 aydır rasıt araştırma görevlisi olarak bulunan çirkin hakkında cürüm duyurusunda bulunmuş, yapılan araştırmada diplomalarının yapmacıklı olduğu anlaşılan ve polis ekiplerince gözaltına alınan berbat, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım’bile tutuklanmıştı.

Sağlık Bakanlığı, olayla ilgilendiren anket başlatmış ve müfettiş atamıştı.

Share: