ÇAKER Kaynak Bakanlığından kripto mal borsası Bittrex’e 53 milyon dolarlık para cezası

KUL Hazine Bakanlığı, mukannen ülkelere müteveccih yaptırımları ve kişmiri mal aklamayla mücadeleye yönelik yasaları ihlal ettiği gerekçeleriyle kripto mülk borsası Bittrex’in toplanmış 53 milyon dolarlık mal cezasına çarptırıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bittrex’in Yabancı Varlıkları Arama Ofisi (OFAC) ile 24 milyon dolar ve Finansal Suçları Araştırı Zıkkım (FinCEN) ile 29 milyon dolar karşılığında anlaşmaya gittiği aktarıldı.

Açıklamada, OFAC ve FinCEN yoluyla yapılan soruşturmalar sonucunda şirketin gürpedek fazla yaptırımı ve esmer servet aklamayı önlemeye müteveccih yasaları ihlalinin tespit edildiği, Bittrex’in Kırım, Küba, İran, Sudan ve Suriye oluşmak için ABD yaptırımlarının uygulandığı bölgelerde mevcut kişilerin 2014-2017’dahi kripto işlemi ayırmak amacıyla platformu kullanmalarını engellemekte sıfır olduğu belirtildi.

Şirketin Küçük Ay 2014’ten Mabeyin 2018’e kadar çalışkan aynı karaca mülk ibra karşıtı program sürdüremediğinin bile belirleme edildiğinin altı çizilen açıklamada, Bittrex’in sunduğu eser ve hizmetlerle ilişkin riskleri akla yatkın şekilde ele alamadığı bildirildi.

Share: