Cahillik ve Spor Bakanlığından, akademik kariyer yazmak isteyen gençler amacıyla proje

Gençlik ve Spor Bakanlığı, akademik kariyer planlayan gençlere destek olmak namına üniversite sonuç dershane ve lisans mezunu öğrenciler üzere “Akademik kamplar” düzenleyecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, projeyle ilgilendiren yaptığı açıklamada, hususi tıpkı organizasyona familya sahipliği yapacaklarını ve 4 üniversiteyle teşrikimesai gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu eke projede bizlerle alay malay olan İstanbul Ustalık Üniversitesi, Ankara Çalgı ve Adamakıllı Sanatlar Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Toplumsal Bilimler Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Kamplarımız, Içtimai ve Beşeri Bilimler, Bili ve Mühendislik Bilimleri, Spor Bilimleri ve Evire Çevire Sanatlar (Saz) alanlarında gerçekleştirilecek. Bu değerli organizasyonumuza üniversitelerin ilişik bölümlerinde son sınıfta okuyan öğrencilerimizle eskimemiş mezunlarımız başvurma edebilecek.” ifadelerini kullandı.

Akademik kampların, İstanbul Marmaracık Bilgisizlik Kampı ile Antalya Alaaddin Keykubat Deneyimsizlik Kampı’nda 8 dönüş şeklinde düzenleneceğini anlatan Vekil Kasapoğlu, öğrencilerin saygın üniversitelerdeki akademisyenler ve profesyonellerle buluşacağını aktardı.

Akademik kamplarda, bilgi felsefesi sohbetleri, araştırma tekniklerinde kullanılmamış ve yenilikçi yöntemler, workshoplar, bilimsel burs imkanları (TÜBİTAK/Millî Ajans) ve bindi programları, gökçe yazın çalışmaları ve kamp etkinlikleri (avantür parkuru, zipline, derrace, kültür gezisi, natür yürüyüşü, derrace vb.) kabilinden imkanlar gençlere sunulacak.

Müracaatlar, 5-17 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde “www.akademikkamplar.gsb.gov.tr” genel ağ adresinden yapılacak. Katılımın ücretsiz olarak yapılacağı kamplara darülfünun sonrası lisansüstü akademik çalışma yazmak talip bütün gençler başvurabilecek.

Share: