Burdur’da ocumak dolu anlar! Çıkan hortum, evinin uğrunda oturan adamı metrelerce havalandırarak savurdu

Yeşilova’nın batı kısmında dün saat 18.30 sıralarında başlayan hortum, saniyeler içerisinde Salda Gölü kıyısındaki Kayadibi Mahallesi’ne ulaştı. Hortum, çobanlık işleyen Zekeriya Kılınç’ın ağılının ve evinin çatısını uçurdu. Kılınç’ın komşusu Tuncer Şakar’ın 15 dönümlük ceviz bahçesine de beis veren hortum, arkası sıra Oktay Özcan’ın evinin çatısını uçurdu.

EVİNİN UĞRUNDA ÖNÜNDE OTURAN ADAMI BİRKAÇ METRE HAVALANDIRDI

Hortum antrparantez evinin uğrunda oturan Özcan’ı üstelik biraz metre havalandırıp, savurdu. Özcan’ın taraf komşusunun evine bile zarar veren hortum, Salda Gölü’ne akilane ilerleyip, birkaç bent evine uymazlık verdikten sonradan yok oldu.

“BİR ANDA BENİ HAVALANDIRDI”

Ocumak yoğun anları anlatan Zekeriya Kılınç, “Zararım çokça büyük, hayvanlarım açıkta kaldı. Ağılımın çatısı uçtu, devletten müzaheret bekliyorum” dedi. Tuncer Şimşekli Fener ise “Zararımız iri ama sağlığımız yerinde, ona şükrediyoruz” diye niteleyerek konuştu. Oktay Özcan da “Olayın şokunu hala atlatamadım. Hortum geldi, çabucak beni havalandırdı. O an olayın şokuyla salıncağa tutunmaya çalıştım. Hortum salıncakla alay malay beni havalandırdı. Büyük yadırgatıcı yaşadım” ifadelerini kullandı.

“‘DEKORLARIMIZIN ŞIŞMAN BÖLÜMÜ UYMAZLIK GÖRDÜ”

Hortumu cep telefonu ile görüntüleyen Hande Aksungur, “Hortum, elektrik platomuza büyük zarar verdi. Burası hem oturduğumuz sülale hem de fotoğrafçı olduğumuz üzere hava platosu yerine kullanıyorduk. Çok harcama yaparak yaptığımız, dekorların balaban bölümü zarar gördü. Hortum başlayınca görüntülemeye başladım. Bize akıllıca yaklaşınca ve etkisini hissedince şişman gocunmak yaşadık. Sağlığımızın yerinde olmasına şükrediyoruz” dedi.Share: