Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

– Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

ERZİNCAN – Özürlü Mebus Serkan Alay’ın hayat hikayesinin bahis edildiği “Buğday Tanesi” filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu.

Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul’da düzenlenen galanın arkası sıra memleketi Erzincan’a gelen DOĞRU Öğür İstanbul Milletvekili Serkan Hezel, kentteki ayrımsız AVM’de hayatını laf düzlük “Buğday Tanesi” kitabının imza gününde hemşehrileriyle buluştu.

AVM’de hareketli bire bir kadro vasıtasıyla karşılanan Küçümseme, okurlarına “Buğday Tanesi” kitabını imzaladı.

Burada gazetecilere izah özne Meze, tıpkısı yaşında Erzincan’da geçirdiği kazanın arkası sıra, memleketinin kendisini yine küllerinden yeşerttiğini söyledi.

Saraka, şöyle devam etti: “Beni saylav özne şehrime minnettarım. Buğday Tanesi filmi Türk siyasal hayatının ve sinema tarihinin önceki filmi, bu nedenle ayrı bire bir önem yer ediyor. 10 milyon engellimizi aileleri ile değerlendirdiğinizde kısaca 40 milyon insanımızı ilgilendiren bir film. Umuda seyahat filmi ve vizyonumuz Türkiye vizyonu. Bu filmi ilkin Erzincanlı hemşehrilerim başlamak üzere muazzez milletime ve Türkiye’nin yüzyılına bergüzar ediyorum. Engelliler hayatın herhangi bir alanında olmalı.”

Açıklamanın peşi sıra Alay, Erzincan Valisi Mehmet Arak, Şehremini Bekir Aksun, amme kurum müdürleri ve vatandaşlarla gösterime giren filmi birlikte izledi.

Share: