Bozuk eşinin bıçakladığı kadın yaşadığı dehşeti anlattı! Çocuğunun velayetini istiyor

Yozgat’ta Adi Kavgacı Mahallesi Ali Mevla Camisi avlusunda karşılaşan Elif Beyzanur Muş, sakat eşi Bahattin Gazi B. ile çocuğunu kendisine göstermediği gerekçesiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın boyutu büyüyünce Bahattin Gazi B. geçmiş adına Elif Beyzanur Muş’un halasına henüz sonradan birlikte Elif Beyza Muş’a bıçakla saldırdı. Bedbaht ana çocuğunun gözü önünde 3 yerinden bıçaklandı.

TABURCU OLCUKTAN SONRA YETKE DAVASI AÇTI

Olayın peşi sıra cet Bahattin Gazi B. görüngü yerinden 2 yaşındaki çocuğunu üstelik alarak kaçarken esas Elif Beyzanur Muş, olay namına gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. 2 çevrim boyunca ciddi bakımda yatan Muş’un aldığı bıçak darbeleri nedeniyle sol elinde yavaş kaybı oluştu ve dalağı ameliyatla makbuz. 3 ahit de serviste tedavi gören bedbaht karı, taburcu olmasıyla 2 yaşındaki çocuğunu kabul etmek amacıyla otorite davası başlattı.

“ÇOCUĞUM KUCAĞIMDAYKEN BANA SALDIRDI”

Taburcu olduktan sonra yaşadığı olayı anlatan Elif Beyzanur Muş, “Eski eşime ego çocuğumu fethetmek istediğimi söyledim. O da getirmeyeceğini söyledi. Devrisi dönme ego karakola gittim şikayetçi oldum. Oradan mankafa dönerken evime akla yatkın giderken halam aradı. Bu Arada halamla eve giderken cami avlusunda oğlumu gördüm. Oğlum da beni görünce temel dedi kucağıma aldım. Kucağıma alınca bile çarkıt eşim ve kayınbabam önüme durdu. Çocuğu götürmezsin diye niteleyerek benzeri da tartışma oldu. Ben üstelik polis ekiplerini arayıp evet size verirler evet bile ben alır giderim dedim. Ben o tam arkamı döndüm halamla tartışıyorlardı, birbirine giriyorlardı. Ben arkamı döndüm babamı ararken önceki darbeyi halama ondan sonradan dahi çocuğum kucağımdayken bana saldırdı. Üvey Anne içgüdüsü ile ben çocuğumu kenara çektim. O dönüş 3 yerimden bıçak darbesi aldım. Kolumdan, böbreğimden ve kalp hizamdan aldım ayrımsız üstelik kafamın içinde bıçak çiziği vardı. Olaydan sonra 2 devir gösterişli bakımda kaldım. Dalağım alındı, sol elimde yoğun kaybı var. Onun haricinde dahi 3 bölüm bile serviste yattım. Toplanmış 5 gün hastanede yattım.” dedi.

“ÇOCUĞUMU ONLARA BIRAKMAK İSTEMİYORUM”

2 yaşındaki çocuğunun velayetini kabul etmek istediğini üstelik belirten esas Muş, “Ego çocuğumu onlara bırakmak istemiyorum. Ne olursa olsun sakat eşim beni bıçakladı, sakat kayınbabam birlikte beni tuttu. Bu insanların elinde benim çocuğum. Tek şekilde bana izansız verilmiyor. Ego sorun açacağım. Benim çocuğumun orada benzeri birey güvenliği yok. Ben köylü istiyorum çocuğumu” şeklinde konuştu.

Avukat Marifet Ilişkin Yağız ise dava sürecini yakından izlem ettiklerini ve yetke işlemleri üzere zaruri çalışmaları başlattıklarını söyleyerek, “O aktarılma fenomen müvekkilimin zatî pazar tesisinden kaynaklanan ayrımsız hakkı vardı. Onu almaya çalışıyordu çocuğunu almak istiyordu. O çağ çocuğu doğrulama etmemiş alın canip. Onun üzerine müvekkilim bile eve dönerken çocuğunu cami avlusunda görüyor. Onun yanına gidiyor ve çocuğunu almaya çalışıyor. Almaya çalışırken karşı tarafta yüklemek istemiyor. Elan sonrasında cebindeki bıçağı çıkarıp ilk halasına sonradan dahi müvekkilime saldırıyor. 3 yerinden yaralıyor. Burada bire bir uzuv kaybı yaşanıyor, sol elinde bire bir ihtisas kaybı var. Biz bu olayın yasalı adına takipçisiyiz ama velayeti cet de olduğu üzere büyük sıkıntı yaşıyoruz. Sonuçta müvekkili markajcı ve yaralayan şahısların evinde kalıyor yavru. Alırken birlikte amiyane bir zor çekiyoruz yetke hakkı onlarda olduğu üzere. Tığ velayeti almak üzere gerekli işlemlere başladık, ülkü sürecini üstelik yakından strateji ediyoruz. Gereken işlemleri yapacağız. Yargıda dahi mukteza cezayı alacağını düşünüyoruz. Bu konu ile ilgili müstelzim demet ve alakayı gösteriyoruz.” ifadelerinde bulundu.Share: