Bingöl haberleri: Canlı halterciler Avrupa Şampiyonası öncesi Nazilli’de

HALTER Genç Avrat Milli Takımı, 23 Gözyaşı Altı Avrupa Halter Şampiyonası öncesi Aydın Nazilli’birlikte dinlenme kampı yapıyor. Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Spor Müdürü Cesaret Eker ve Nazilli Belediyespor Matbuat Sözcüsü Ümit Özmen, Arnavutluk’un başkenti Tiran’üstelik 15-25 Ilk Teşrin tarihleri arasında yapılacak şampiyona öncesi millileri İsabeyli Spor Salonu’nda konuşma etti. Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, ziyarette, “Milli takımımıza dinlenme kampı üzere Nazilli’mizi tercih edip geldiklerinden ortalık teşekkür ediyoruz. Bökelik öncesinde ekim ayının 14’üne büyüklüğünde Nazilli’da bu arada olacağız. 15 Ekim-25 Ilk Teşrin tarihleri beyninde Arnavutluk Tiran’de yapılacak olan şampiyonada milli sporcularımıza faik başarılar diliyor. Kendilerinden üstelik şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz” dedi.

Halter Kadın Milli Takımlar Başantrenörü Meliha Sarıkoca üstelik, “Nazilli’deki kampımız çok iyice geçiyor. Bunun süresince Şehremaneti Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Nazilli halkı gerçekten bizleri bağrına bastı. Burada çok mutluyuz, sporcularımız çok mutlular sevinç zarfında çalışıyorlar. Burada kamp işleyen sporcularımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarından madalyalar kazanan sporcularımız. Tiran’de yapılacak olan şampiyonada 7-8 kesim madalya bekliyoruz. Bunlardan genişlik az 3 tanesinin kızıl olacağını düşünüyorum. Nazilli’nin da bize uğurlu geleceğini düşünüyorum. İnşallah ülkemize madalyalar ile döneceğiz. Hem Nazilli’mizi hem da Türkiye’mizi gururlandırmak istiyoruz” diye konuştu.

BURCU’NUN HEDEFİ YİNE MADALYA

Nazilli’nin yetiştirdiği U15 Avrupa ve Dünya şampiyonu halterci Itır İldem Gerçekden ise, “Ben Nazilli Belediyespor sporcusu olarak Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemize değerli madalyalar kazandırdım. İnşallah Arnavutluk Tiran’birlikte yapılacak olan şampiyonada üstelik zer madalya kazanacağıma inanıyorum. Ülkemizi ve Nazilli’mizi gururlandırmak istiyorum” dedi.

– Nazilli

Share: