Bilgelik-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Cebin İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) mecbur Bilgelik-Sen, Kere ve Lif Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle yarın Ankara’ya yol başlatacak. Aynı ekip İstanbul’dan, ayrıksı kol ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’dahi müteharrik Bilgelik-Sen üyelerine yönelik çımbar ve rehavet iddiaları dolayısıyla sendika, ferda Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki yol, PTT Sirkeci Şubesi önünden matbuat açıklamasıyla başlayacak. Yol, elan bilahare Kadıköy’deki PTT binası uğrunda de yapılacak açıklamanın peşi sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’da yapılacak açıklamalarla devam edecek.

Batman’da matbuat açıklamasıyla başlayacak tutum ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki matbuat açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde da Mersin’da ve Adana’da açıklama yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da ortak basın açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Genel Müdürlüğü önünde cuma günü yapılacak matbuat açıklamasıyla sonlandırılacak gidiş öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Becerikli ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: