Biga’nın yardımları ulaşmaya bitmeme Ediyor

Çanakkale’nin Biga Belediyesi, şekil üssü Kahramanmaraş ve belde illerini etkilen balaban depremin yaralarını eksiltmek üzere mecmu imkanlarını seferber etmeye devam ediyor.

Bigalı vatandaşların yardımlarının bölgeye sevki için Atatürk Firez Merkezi’ndeki çalışmalar özveriyle bitmeme ederken, sonuç namına 3 müzaheret uzlaştırıcı ve Biga Belediyesi itfaiye aracı ekipleri sarsıntı bölgesine gönderildi.

Biga Belediye Reisi Bülent Erdoğan, “Geçtiğimiz hafta hat üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizde yıkmacı gravite gösteren yer sarsıntısı, kül mutluluk olarak herhangi bir birimizi derinden etkiledi. Çok şişman ölçekte yaşanan depremin arkası sıra yaraları eksiltmek için bizler üstelik üzerimize düşeni yazmak için kesintisiz çalışmalarımızı yürütüyoruz. İlk andan itibaren Biga’mızdan 21 arkalama tırı,4 gelişim makinesi,1 kamyon,1 otobüs,1 cenaze uzlaştırıcı,1 İtfaiye Bakım Uzlaştırıcı,1 Cankurtaran,2 nüsha taşımalık ve 14 skor çadırı hareket bölgesine ulaştırdık. İlk günden itibaren gönüllülerimiz ile gelişigüzel Atatürk Firez Merkezi’nde pahal çalışmalar yapıldı. Bunların yanı sıra kıyamet bölgesinden Biga’mıza gelen 166 depremzede kardeşimiz zarfında imkanlarımız doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz. imdi bile yine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ahit temas ve kardeşlik günüdür. Bu dayanıklı günleri bilcümle alay malay atlatacağız” dedi. – ÇANAKKALE

Share: