Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Vatandaşlık Verilmiş. Bu, Neredeyse Seçim Sonuçlarını Etkileyecek Yüzdelik 3’lük Benzeri Cesamet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Utku Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “”Türkiye’de 13 milyona andıran mülteci ve gizlice var. Bu ülke istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez tıpkısı ahali ülkesinin bürüme edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık bırakılmış, Suriyeli zait farklı milletler. Bu, az daha seçim sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük ayrımsız çap. Bacaklarınıza 10’ar kilo çipo bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye de bacaklarına 10’ar kilogram çipo angaje bir yüzücüye benziyor, daima aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat akarsu üstünde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan çöz savaşın aynısını, daha fek edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Cıvıl Cıvıl, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin sonuç gününde, Rize’bile esnafı mülakat etti, peşi sıra matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’birlikte 13 milyona mail mülteci ve gizliden gizliye var. Bu talih bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye niteleyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ DÜZME BİR ŞEKİLDE İKİYE BÖLÜNMÜŞ”

“Önümüzdeki aylarda, ilkgüz ayında yapacağımız iri kongremizi, benim dahi ortamında olacağım umumi minval ziyaretlerini, Rize karışma hep bölgede ve Türkiye’nin köylü kalan bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan sakil bire bir himmet temposunu, tempomuzu üstelik seçme sabık dönem elan bile arttırarak sürdüreceğiz. Tığ, sahte tıpkı şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Galebe Partisi namına üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapı esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini oyun ediyoruz. Partiler arasındaki abes ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Zafer Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara karşın aziz Türk milletiyle temas fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya birlikte bitmeme edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Aynı gazetecinin sorusu konusunda Özdağ, “Bizimle bu zümre ruh bilimsel savaş oyunlarına girmeye çalışanların beraberinde yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet bereketli biliyoruz. Tığ ise izzet terbiyemizi ve ihtişam misyonumuzu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ten almış benzeri kadroyuz ve siyaseti bile hakeza yapmayı tercih ederiz. Yalnız Cıvıl Cıvıl’de valilikten kaynaklanan bire bir engellemeyle karşılaştık. Onun dışında tıpkı engellemeyle değil, tıpkısı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, öz halkının kültürel değerlerini havi, istinkâf etmek gösteren, fakat siyasette sömürme etmeyen bire bir hareket yerine bilcümle vatandaşlarımızın inançlarına cebin alışılmamış tıpkı tevakki etmek gösterilmesini devletin zorunlu görevi namına görüyoruz ve ondan ufuk de tek kimsenin bulut içerisinde olmaması gerekir. On Paralık kimsenin hayat tarzına ne oran ne aynı fırka ne de sınırlı dışından gelen sığınmacıların müdahale etmesine müsaade vermeyiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine idraksiz gönderilmesi üzere pekâlâ tıpkı yol izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’bile 13 milyona mümasil sığınmacı ve kaçak var. Bu talih bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez tıpkısı halk ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık bırakılmış, Suriyeli artı diğer milel. Bu, neredeyse seçme sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük tıpkı azamet. Bacaklarınıza 10’ar kilogram demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye birlikte bacaklarına 10’ar kilogram çipo bağlanmış tıpkısı yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat akarsu üzerinde tutuyor. Şayet bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’da yaşanan iç savaşın aynısını, henüz fesih edicisini yaşayacak. Çünkü Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin tıpkı stratejik barhana mühendisliği olduğunu ve amacın Nazik Kürdistan amacıyla Türkiye bağırsak savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz durum, aynı kayırıcı hakları meselesi olmanın ötesinde bir İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 yıl evvel emperyalizmin kiralık ordusuyla obstrüksiyon etmeye çalıştılar, deminden ise sınırdan tabanvay güzeşte milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme böyle olunca Zafer Partisi namına bizim politikamız, aynı milli nefsi müdafaadır. Tığ, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin beraberinde, amma emperyalizmin ve emperyalizmin mühim göç mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi bire bir çöz savaşa sürükleyecek olan projenin birlikte karşısındayız. Burada kâin insanların 4-5 milyonunun türel tıpkısı statüsü var, gerisi uğrun. Gelişigüzel azamet kaçaklara ne yaparsa biz da onu yapacağız, arsıulusal hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’birlikte eğreti mülteci statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince mal ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz antlaşma parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu filhakika Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara taş yüreklilik namına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını fehamet veriyor mu size? Vermiyor. Katıksız gazda da vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu dahi vermeyeceğiz. Içtimai yardımları durduracağız ve bunları yaparken de Beşar Esad rejimi ile ilkin görüşüp idraksiz dönmelerini, ferasetsiz döndükten sonraları ilkokul sene Mürekkep Milel gözetiminde benzeri eş hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve tıpkı bile benzeri şeyin pazarlığını yapacağız; henüz önceki askerliğini yapmış olan Suriyelilerin bir elan askere alınmaması. Çünkü Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden aynı tanesi de erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada martir olacak, o Suriyeli burada hat askerlik yapmayacak; bu, kabul edilebilir ayrımsız nitelik değil.

“GERİ ÇEVRIM PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu ansız zaman projemizi, Anadolu Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çok hoşlanmadığını biliyoruz. Amma çocuklarımızın tıpkısı iç harp yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın sıyanet edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda dirlik içinde dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu ayırmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara karşı bir önyargımız namevcut. Tığ, 13 milyon sığınmacı ve habersizce gitsin, 33 milyon seyyah gelsin istiyoruz. Demincek bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’da çokça fazla Arap seyyar var?’ Olsun, Gündüz Feneri turiste on paralık itirazımız bulunmayan. Geliyor, dünyalık harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz emlak aldıklarında, bunu bozma edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Toprak sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, yurttaşlık alamaz. Habitat izni alır Türkiye’dahi. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ de. Özetle Galibiyet Partisi, zaman Türk milletinin Küçük Asya’dahi buyuru hakkını savunan tek siyasi partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’bile Yahudiler izzet kurdukları devir, Filistin topraklarının ancak yüzdelik 7’sini satın almışlardı. Buna karşın çap kurdular. Onun için deminden siz buraya Türklerden üç mezuniyet elan hızlı artan milyonlarca herif alırsanız aynı bölüm çok ağır sıklet bedelleri çocuklarımız öder. Tığ, ilmek ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin istismar edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin doğru olduğunu düşünüyoruz. Fakat bir zaman yapılan ve aslında Atatürk çizgisini mandepsi etmeyen laikçi uygulamaları de akla yatkın bulmuyorduk. Zira bugünkü AKP iktidarının önünü açan bile o çalışmalar oldu. O uygulamaların düşün babalarının benzeri zamanda Balaban Ortadoğu Projesi’nin düşünüm babaları olması bile doğru değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ait de “Bakın, tığ, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere siyasal adalet vereceğiz, siyasal türe olacak’ diyen ayrımsız zihniyetle ayrımsız masada olmayız. Tığ, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.Share: