BBP Umumi Başkanı Destici’den Budun İttifakı’na “HDP” eleştirisi Açıklaması

Şişman Bağlantı Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, Ulus İttifakı’nı eleştirerek, “Demin diyorlar evet ‘HDP’nin olduğu masada olmayız’ tamam HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda baş başa bittabi tıpkısı daire başkanlıkları yapıyorsunuz, şüphesiz genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Şayet samimiyseniz bir tavrı orada dahi koyacaksınız.” dedi.

Destici, partisinin umumi merkezinde gündeme ait matbuat toplantısı düzenledi.

Sazak’in Mezitli ilçesindeki polisevine yapılan geveze sonrasında HDP’nin “alçakça ayrımsız açıklama” ile konuyu geçiştirmeye çalıştığını belirten Destici, tıpkısı tavrı CHP, İYİ Öğür ve 6’lı masada oturan ilkin siyasi parti umumi başkanları görünmek için, sözcülerinin bile “ayrımsız dakika geçmiş dışarıya çıksın ve enerjik siyasete karışma olsun” dedikleri Selahattin Demirtaş’tan dahi duyduklarını söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konunun ayrımsız bambaşka detayı, Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin 2013’te hazırladığı ‘dünyanın sunu şişman gazeteci hapishane Türkiye’ başlıklı vakfedilmiş gazeteciler raporunun, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona iyi partilerin Türkiye’yi lacerem benzeri uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının bire bir el daha ortaya çıkması oldu. CHP’nin bahis konusu raporu, gazetecilere yıldırıcı muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi arsıulusal kuruluşlara şikayet ediyordu. O raporda güya gazetecilerden biri, iki dönem geçmiş Mersin Ağacı’bile polisimizi ayrıntılı namlulu silahlarla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı. Bir vatan haini CHP’nin gazetecilere terörist muamelesi yapılıyor diye niteleyerek ecnebi ülkelere şikayet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman tıpkısı polisini martir etti.

Herkes aklını başına alsın ve biz Türkiye’de ‘gazeteciler tutuklanıyor’ ve ‘vakfedilmiş gazeteciler raporunu’ açıklanan CHP’ye diyoruz kim, şayet sizde az buçuk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına, birliğine, bütünlüğüne akide varsa ve şehidimizin ailesine baktığınızda yüzünüz kızaracaksa, milletten bozukluk dilek büyüklüğünü gösterme vasfına sahipseniz, Meclis’te çıkacak, benzeri basın toplantısı düzenleyecek, ‘Tığ kusurlu yaptık, Türk milletinden ve şehitlerimizin ailesinden kusur diliyoruz’ diyeceksiniz. Biz bunu bekliyoruz.”

“Nerede CHP kazanmışsa orada HDP var”

Mersin Ağacı Belediyesi Matbuat Kitap ve Halkla İlişkiler Ofis Başkanı namına fariza fail, ilkin BDP Toroslar İlçesi Herif Başkanının de zarfında bulunduğu 18 personelin bire bir müddet geçmiş gözaltına alındığını hatırlatan Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

” PKK’nın partisi HDP’nin evcil seçimlerde Ulus İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını fazlasıyla almış gözüküyor. HDP evcil seçimlerde verdiği desteğin karşılığını Ankara’dahi üstelik aldı, İstanbul, Mersin, Antalya’de, Adana’üstelik aldı ve İzmir’da aldı ve nerede CHP kazanmışsa orada HDP var. Tıpkı umum müdür CHP’den, benzeri umum müdür HDP’den, tıpkı genel müdür İYİ Parti’den, tıpkısı kat başkanı CHP’den, tıpkısı kat başkanı HDP’den, tıpkı kat başkanı İYİ Parti’den. Demin diyorlar ya, HDP’nin olduğu masada olmayız, peki HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda yan yana kuşkusuz bire bir kat başkanlıkları yapıyorsunuz şüphesiz genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Şayet samimiyseniz tıpkı tavrı orada birlikte koyacaksınız.”

Share: