Başkan Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin sene dönümünde anlamla dürü

Mersin Ağacı’in kalıp kaymakamlık Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan, Malazgirt Zaferinin 951’nci yıl dönümünde, MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli’ye Toroslar Ustalık ve Mesleki Eğitim Bilimi Kurslarında hazırlanan el yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu yağlı boya levha dürü etti.

Yılmaz, uray sedir üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla gelişigüzel Bitlis’in Yabani Armut ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli’nin teşrifleriyle planlı ve ululuk erkanının da katıldığı program coşkuyla gerçekleşti. Ahlat’ta yerini alan Toroslar Belediyesinin dernekevi çadırı ise katılımcıların bandaj odağı oldu. Çadırı görüşme fail misafirlere Mersin’e saf cezerye ikram edildi.

Bahçeli, Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Çap Bahçeli ile benzeri araya mevrut Başbuğ Yılmayan, Genel Başbuğ Bahçeli’ye Toroslar Maharet ve Mesleksel Yetişek Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan ahali yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semirtilmiş boya tablo hediye etti. Bahçeli ise arz edilen hediyeden dünya memnuniyetini tabir ederek Başbuğ Yılmayan’a teşekkürname etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilişkin bilgiler bile veren Komutan Yılmayan, “Umumi Başkanımızın dediği gibi irademiz Odalık Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal davasıdır” dedi.

“Umumi Başkanımız, Türkmen Beyimiz Büyüklük Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. sene dönümünde bir araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmayan, “Türk milleti için ağustos kocaoğlan, yiğitlik ve utku ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, yer zor şartlarda milletimizin baştan dirilişinin, baştan ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu herhangi bir antlaşma kat göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ebediyen vatan kılan Şehriyâr Alparslan ve mefret ecdadımızı, Balaban Taarruzun 100’üncü sene dönümünde Celil Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, eren şehitlerimizi rahmetle, nazikâne ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

MHP Mersin Ağacı Saylav Olcay Kılavuz Kaptan, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, şehremaneti meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile gelişigüzel Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden peşi sıra Komutan Yılmaz, geçmişi bin yıl öncesine raci, dünyanın yeryüzü nazik Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığına dahi ziyarette bulundu.

Daha bilahare MHP ve DÜRÜST Tümen Hasköy kaymakamlık teşkilat başkanları ve yöneticileriyle benzeri araya mevrut Başkan Yılmaz, Hasköy’e özgü közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla ahbapça etti. Başkan Yılmayan, Kazakistanlı çalgı aleti topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Çakal Armudu Meydanında planlı konserinde üstelik sanatçılarla benzeri araya gelerek, programa sundukları katkılarından etraf teşekkür etti. – MERSİN

Share: