Başkan Şimşek Uşak’ı spor üssüne çevirdi

Çeltek’ın madun yapısı büyüklüğünde spora ve sportmen yetişmesine da ehemmiyet veren Yardımcı Şehremini Mehmet Şimşek, tamamladığı ve inşası bitmeme eden spor tesisleri ile Uşak’ı adeta tıpkısı spor üssü haline getirdi.

Spor alanında yaptığı katkılarla seçkin antlaşma sporun ve sporcunun dostu olduğunu gösteren Kıvılcım, Uşaklı çocukları ve gençleri dokuncalı alışkanlıklardan uzak ağrımak ve Uşak’tan şampiyon sporcular ihata etmek amacıyla sporun tamlık branşlarında onlara bindi olacağını rapor etti.

Uşak’ın herhangi bir mahallesinde biden aşkın spor tesisi oluyor

Çakın, “Spor ve spor fethetmek, değme yerde olduğu kabilinden Uşaklı gençlerimize Uşaklılar üzere sonuç basamak kebir tıpkı kavramdır. Mıhlı birer can almak, Uşak’ımızın tanıtılması açısından dahi sporu haddinden fazla kebir buluyorum. Geçmişimizde ve kültürümüzde sporun yeri olduğu amacıyla birlikte çokça koca. İnsanların spor yapmasını ulaşmak Çeltek Belediyesi için haddinden fazla büyük görevlerden birisidir. Bizde bu anlayış üzerinden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sporun seçme anlamada ati gitmesi için projeler hayata geçiriyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığımızın de desteği ile şehrimizin muhtelif semtlerinde 24 nüsha uçan top, basketbol ve kort kadar tesisleri gençlerin hizmetine sunduk. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Uşak Alper Günbayram Ortaokulu ve Lisesi’nin bulunduğu bölgeye inşa edilen yarı olimpik Şehit Mehmet Kişmiri Yüzme Havuzunda umuyorum birçok milli ve dünya şampiyonu yüzücülerimiz yetişecektir.

Yine bu havuzun önünde 260 metrelik ayrımsız koşun parkurunun yanında, ilişkin halı düz, basket sahası, uçan top sahası, tenis sahası, kafeterya, soyunma ve duş odaları kadar donatıları barındıracağı tıpkı spor kompleksi birden devam ediyor. Narven mahallesinde kâin Mehmet Hacım Eş KYK Yurdu önündeki spor kompleksimizin inşası de hemencek sürüyor.Yine Narven Mahallesinde bakir tıpkısı ilişkin spor salonu inşaatı devam ediyor., Ovademirler Mahallesinde kullanılmamış bire bir ayak topu sahası yaptık.

Uşaksporumuzun tesislerini Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile tamamen yeniledik. Halı olan antrenman sahasını çim sahaya dönüştürdük. Şehitler ve Ayırma futbol sahalarını birlikte tamamen yenileyerek gençlerimizin hizmetine sunduk. Bu statlarımız, dünkü ayak topu takımlarımızın maçlarını yaptığı statlar ve aynı zamanda hars merkezleri adına görev yapmaktadır. Toyluk ve Spor İl Müdürlüğümüzle alay malay şehrimizdeki gençlerimizin yeteneğini ortaya yakalamak için yapmış olduğumuz yetenek testlerimiz var. Bireysel sporlarda Uşaklı gençlerimizin başarısını artırıp onları millî ve uluslararası müsabakalarda ülkemizi başarıyla temsil edip şampiyonluklar kazanmaları için ülkemizi dışarıda olta edebilmelerini temin etmek amacıyla Uşak Belediye Spor Kulübünde rastgele branşta yarıştırıyoruz. İlkler Şehri Çeltek Basketbol takımımıza, kız uçan top ve basketbol takımımıza desteklerimiz devam ediyor” dedi.

Süvari Cirit sporunda şehremaneti desteği ile Türkiye şampiyonu olundu

Uşaklıların çok sevdiği atlı cirit oyunu sporu konusunda birlikte Çeltek belediyesi kendisine büyük destekler sağladıkalrını belirten Çakın, “Geleneksel sporumuz Atlı Cirit Oyunu Spor alanında göreve başlar başlamaz desteklerimize Türkiye şampiyonluğunu Yardımcı’a yaşattık. Çeltek’ta 50′ nin üzerindeki süvari cirit kulübümüze bindi olduk. Bu desteğimiz ödüllü cirit müsabakaları ile kesintisiz sürmektedir.

Şehrimizin istekli biricik kulübü olan Uşaksporumuza dahi bundan ilk olduğu kabilinden bundan sonra da desteklerimizi sürdürmeye devem edeceğimizi buradan bire bir nöbet daha zar ediyorum” dedi. – ÇELTEK

Share: